2017 Influencer
Marketing’in Yılı

Influencer Marketing, 2016’da katlanarak büyüdü ve bu yükseliş 2017’de devam ediyor.

Influencer Marketing piyasası, günümüzde milyarlarca dolarlık bir sektör haline geldi. Pazarlamacıların büyük bir çoğunluğu artık Influencer Marketing’i etkin bir şekilde kullanmakta.

Influencer Marketing, markalar ile tüketiciler arasında hikaye anlatımı yoluyla, güvenli ve doğru bir köprü kuran, marka ve tüketici arasındaki bağı güçlendiren bir pazarlama stratejisidir. 

Influencer Marketing 2017’de ana akım olacak. Fenomen pazarlama 2017’de işletmelerin sosyal ve video dijital reklam harcamalarının düzenli bir parçası haline gelecek. 

Facebook ünlüleri ve canlı yayın yapanlar bu yıl yükselen yeni yıldızlar olacak. Instagram ünlüleri ve YouTube yıldızları aynı şekilde talep görmeye devam ederken, bu yıl Facebook fenomenleri ve canlı yayın yapanlar (FB Live, Insta Live, Periscope vb), Influencer Marketing’in ana akıma geçmesiyle birlikte, yükselecekler. 

Micro-Influencer’lar yeni Influencer’lar olacaklar. Artık Micro-Influencer’lar hiç olmadığı kadar tercih edilecekler. Kitlelerini oldukça iyi tanıyan ve yönetebilen, çok yüksek erişimlere sahip olmasalar da yüksek geri dönüşler sağlayan Micro-Influencer’lar, bu sene başarılı olan bir çok Influencer Marketing kampanyasında önemli rol oynayacaklar. 

Erkenden Influencer’lar ile ilişkilerini kuranlar, güçlendirenler ve Influencer’lar ile uzun süreli çalışanlar, 2017’de kazanacaklar.

E-mail Listemize Kaydolun!

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart