2017’de Doğru
Influencer
Marketing

 

                                                                   

 Influencer’larınızı anlayın. Kim olduklarını, onları motive eden şeyleri öğrenmek için ilişki kurarak vakit geçirin. Şaşırtıcı bir şekilde Influencer’lar için para her zaman en üst motive aracı değildir. Özgünlük, marka uyumu sık sık ücret ödemekten daha fazla önemlidir. Sonuç olarak Influencer’larda birer insan. Bir radyo spotu satın almıyorsunuz, bir insan ile çalışıyorsunuz ve tüm Influencer’ların aynı olmadığının anlaşılması gerekiyor. 

 Beklentilerinizi belirleyin. Kampanyanız ile ne yapmak istiyorsunuz? Satış, trafik veya marka bilinirliği mi yaratmak istiyorsunuz? Odaklanmanız ve tek bir hedefinizin olması gerekli. Her şeyi yapmaya çalışamazsınız, bir kişin sadece bir görevle meşgul olacağını unutmayın. 

 İçeriğin nereden geleceğini belirleyin. Influencer içeriği yaratacak mı yoksa siz mi vereceksiniz? En iyi yöntem, Influencer’ların çalışmasına izin vermek, onlara içerik konusunda baskı yapmamaktır. Hedefiniz doğrultusunda bazı gereksinimleri (hashtag, link) onlara anlatın ve yaptıkları içeriklerde özgür bırakın. Influencer’ın özgün bir içerik üretmesi her zaman iyidir.

E-mail Listemize Kaydolun!

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart