Aktif ve Etkin
Bir Influencer
Olmak

Günümüzde internet fonemonleri çok büyük kitlelere hitap etmekteler. Fenomenler; Youtube, Facebook, Twitter, Instagram, Vine gibi platformlarda paylaştıkları bir yazıyla, bir video ile milyonlara ulaşabiliyor. Markalar ve ajanslar aracılığı ile takipçilerine doğal, güzel içeriklerle reklamlar sunan fenomenlere Influencer adı veriliyor. 

 Peki aktif ve etkin bir Influencer nasıl olunur? 

Doğal ve özgün olun. Takipçilerinize farklı ve özgün içerikler sunmak için uğraşın. Takipçilerinizin ilgilendikleri yönde içerikler üretin, takipçilerinizin yorumlarına önem verin. 

Çeşitli konularda fikirlerinizi açıkça belirtin. Böylece takipçilerinize bir duruşunuz olduğunu göstermiş olursunuz. 

Bol bol araştırma yapın. İlgilendiğiniz konularda sürekli araştırma yaparak, yeni haberler hakkında içerikler oluşturun ve paylaşın. Takipçilerinizin ilgisini çekecektir. 

Kendi alanınızla ilgili düzenlenen etkinliklere katılın, farklı influencer’lar ile tanışın. 

Anahtar kelimelere dikkat edin. İçerikleriniz hangi konudaysa, hangi kullanıcılara hitap ediyorsanız o konulardaki en çok kullanılan anahtar kelimeleri seçin. Böylece daha kolay bulunabilir ve daha çok kişiye erişebilirsiniz. 

Diğer Influencer’lar ile sosyal medyada etkileşimde olun. Böylece bilinirliğiniz artacak ve farklı kitlelere de ulaşma şansı bulabilirsiniz. Ayrıca başka Influencer’ların içeriğini destekleyerek takipçlerinize samimi bir kişilik sergileyebilirsiniz. Bu ayrıca diğer Influencer’ların da sizin içeriklerinizi paylaşmasına temel olabilir. 

 Direkt olarak markalardan reklam almaya çalışmak yerine önce kitlenizi belirleyin. Belli bir kitleye hitap etmeye başlamadan, ürün tanıtımı için fiyat biçmek markaların gözünde güvenirliğinizi azaltacaktır.

E-mail Listemize Kaydolun!

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart