Başarılı ve
Etkili Influencer
Marketing
Kampanyaları
Geliştirmek

Influencer Marketing son zamanlarda ana akım PR ve pazarlama taktiği haline geldi. Markalar kitlelerini yönlendirebilen sosyal medya Influencer’ları ile işbirliği yaparak erişimlerini önemli bir ölçüde arttırabiliyorlar. 

18-34 yaş arası insanların %70’i Influencer’lardan gelen tavsiyeleri tercih ediyorlar.

Tüm satın alma kararlarının %20-50’si ağızdan kulağa şeklinde verilen öneriler ile yönleniyor. Bir sosyal medya izleme ve ölçme servisi aracılığı ile araştırma yaparak Influencer listesi oluşturmak başarılı bir Influencer Marketing kampanyası oluşturmak için ilk adım. Listeyi oluştururken sadece takipçi sayılarına odaklanmak yerine, hayranları ile olan etkileşimlerine ve takipçilerinin ne kadarı nişinize uygun olacak gibi etkenlere odaklanmak oldukça önemli.

Sosyal medyadan Influencer’lar ile iletişim kurun. Twitter, Influencer’lar ile etkileşim kurmak, iletişime geçmek ve içeriklerinizi tekrar paylaşarak görünürlüğü arttırmaya imkan sağlayan mükemmel bir platform. 

Micro-Influencer’ları düşünün. Görmek ile yapmak arasında çok büyük bir fark var. Araştırmalara göre takipçi sayısı arttıkça etkileşim düşüş gösteriyor. Az takipçili Influencer’lar onları kişisel olarak tanıyan ve tavsiyelerine güvenen kitleler tarafından takip edilir ve bu kitlelerin geri dönüşleri büyük Influencer’lara göre oldukça yüksektir.

Influencer’lardan iyilik istemeden önce, yardımcı olmayı teklif ederek ilişkiler kurmak gerekir. 

Etkinlik, etkileşim, marka farkındalık, algı, eylem gibi kriterlerin ölçümleri mutlaka yapılmalıdır. 

Sonuç olarak Influencer Marketing, PR ve pazarlama kampanyalarını müthiş bir seviyeye çıkarabilir. Influencer Marketing kampanyası, sosyal medya kullanıcıları için denk gelmeden daha fazlasıdır. Etkili bir Influencer Marketing kampanyası için doğru Influencer’larla çalışmak önemlidir.

E-mail Listemize Kaydolun!

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart