Başarıya Götürecek Influencer Marketing İpuçları

28 / 10 / 2016

Eşinizle, ailenizle, arkadaşlarınızla, ortaklarınızla olan ilişkinizi bir de aranızda güven olmadan düşünün. Bu ilişkilerin bir çoğu devam etmeyeceği gibi devam edenlerde de aranızda ince bir bağ olacaktır. İşte Influencer Marketing tam olarak bu bağ üzerine kuruludur.

Güven hayatı her alanında önemlidir. Aynı şekilde influencer marketing’de de güven en önemli etkendir. Son yıllarda ortaya çıkan ve gelişen Influencer marketing, tek başına yeni müşterile ulaşmanıza yardımcı olmaz. Güvenilir influencer’lar markanıza güven kazandırma konusunda önemlidir. Influencer’lar kitleleri ile markanız, ürünleriniz arasında güvenilir bir köprü kurarlar. 

Mikro influencer’lar , influencer marketing’de oldukça önemlidir. 

Influencer marketing’in başarılı olmasının sebeplerinden en önemlisi micro influencer’lar, kitlelerini en iyi şekilde yönlendirebilirler. Markanızı, ürününüzü tam hedeflediğiniz kişilere iletebilirler. 

Influencer ilişkileri yönetimi için takımlar kurmak avantaj sağlayacaktır.Aynı şirketlerin müşteri ilişkileri yönetimi stratejileri kullanmak gibi, Influencer’lar ile sıkı bir iletişim kurmanın faydasını göreceksiniz. 

Bir influencer’dan tam olarak beklediğinizi alamadığınızda direkt diğer bir influencer’a geçmeyin. Unutmayın, en iyi ilişkileri uzun zamanlı çalışmalar ve anlaşmalarla sağlayabilirsiniz. Tek şanslık bir fırsat, ilişkiler için iyi değildir.Bir çok marka influencer marketing stratejisini kullanmaya başlamış ve influencer arayışına çıkmışken, çalıştığınız influencer’lar ile ilişkilerinizi bu şekilde bitirmek size bir sonraki çalışmalarınızda zarar verecektir. 

İçerikler konusunda influencer’lara dayatılma yapılmamalı ve marka, ürün içeriğin önüne çıkmamalıdır. Bırakın, influencer kendi içeriğiyle, kendi kitlesinin istediği şekilde içeriğini sunsun. Böylece kitle tepki vermeyecek, güven oluşacak ve geri dönüşler en üst düzeyde sağlanacaktır.TOP