CLUBHOUSE –
SON ZAMANLARIN
ADINDAN EN ÇOK
BAHSETTİREN
UYGULAMASI

Son zamanlarda sosyal medyada ‘Clubhouse‘ isimli uygulama popüler oldu. 2020 yılında kullanıma sunulan ve bir sosyal medya uygulaması olan Clubhouse, alışık olduğumuz diğer uygulamalardan biraz farklı. Clubhouse sosyal medya uygulaması olmasına rağmen davet gönderilmeden kullanılamıyor. 7 ay öncesinde 1500 üyeye sahip olan uygulama kısa sürede 2 milyon aktif kullanıcıya ulaştı. Popülerliği günden güne artan uygulamanın, 21 Ocak 2021 itibariyle piyasa değeri bir milyar dolara ulaştı.

Uygulama ile dünyanın her yerinden insanlar sesli olarak birbirleriyle konuşabiliyor, hikayeler anlatabiliyor ve fikirlerini paylaşabiliyor. Bu yolla yeni arkadaşlar da ediniliyor.Clubhouse içinde mevcut konular arasında farklı sohbet gruplarına girebiliyor.Kullanıcıların sesli mesajlarından oluşan sohbet grupları bir tür ‘canlı podcast’ formatını andırıyor. Bu gruplarda katılımcıları dinlemek ya da sesli mesajla sohbete katılmak sizin tercihiniz.Clubhouse uygulamasında, Twitter, Facebook ve Instagram’dan farklı olarak yazılı mesajlaşma, görüntülü konuşma, gönderi ya da fotoğraf paylaşımı yapılmıyor.Şu an için sadece iOS kullanıcılarına sunulan uygulamayı öncelikle cihazınıza indirmeniz gerekiyor. Kullanıcı adı seçilip SMS yoluyla hesap doğrulaması yapıldıktan sonra Clubhouse, hesabınızı bekleme listesine alıyor.Halihazırda uygulamaya üye olan bir kullanıcının davetiye göndermesi halinde bekleme listesine girmeden üyelik işleminiz tamamlanıyor. Üyelik işlemi tamamlandıktan sonra ilginizi çeken farklı konu başlıklarındaki sohbet odalarına dinleyici ya da sesli etkileşim yoluyla konuşmacı olarak dahil olabiliyorsunuz

Clubhouse davet kodunu uygulamaya üye olan bir arkadaşınızdan edinebilirsiniz. Veya Twitter’da arama kısmına Clubhouse yazarak burada paylaşılan kodlarından birini edinerek alabilirsiniz. Uygulamaya kodu almak için bu yöntemler dışında bir yol bulunmuyor.

Uygulamanın gitgide popülerliğini arttırmasının yanında kullanıcıların uygulamayı kullanım süresi de çok fazla.Üye olanlar günde 8-10 saatlerini uygulamada geçiriyor.Uygulamanın gördüğü bu ilginin istikrarı olacak mı merak konusu.Ancak davetiye ile üyelik yaratabilmenin getirdiği gizem ve dahil olma isteği oldukça işe yaramışa benziyor. Bu popülerliğin devam edip etmeyeceğini hep beraber göreceğiz..

E-mail Listemize Kaydolun!

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart