Doğru
Influencerlar
ile İletişim
Kurmak

Influencer Marketing, influencerlarla bağlantı kurma sürecidir. Influencerlar, kendi ürün ve hizmetlerinizin görünürlüğünü artırmak için belirli nişlerde yer alan takipçilerini etkileyebilecek kişilerdir. Sosyal medyada takipçileri ile güçlü ilişkileri vardır. 

 Markanızın mesajını yaymaya motive ederken, markanız için doğru influencerlar ile nasıl bağlantı kurabilirsiniz?

 Doğru olanları belirleyin. 

İlişki kurmayı hedeflediğiniz 10 ila 20 kişinin bir listesini oluşturun. Potansiyel influencerlar ile kişisel olarak karşılaşmak için endüstri etkinliklerine katılın. Müşterileriniz de yardımcı olabilir: Onlara hangi blog’ları okuduklarını, Twitter’da kimin takip ettiğini ve en iyi bilgi kaynaklarını ne düşündüklerini sorun. Twitter’daki influencerları ortaya çıkarabilecek Followerwonk veya BuzzSumo, Traackr, Appinions, GroupHigh ve Little Bird gibi daha geniş arama araçları gibi ücretsiz hizmetleri kullanarak da çevrimiçi arama yapabilirsiniz. Markaların çoğu ilk bakıldığından büyük isimler ve büyük takipçi sayısına sahip influencerlar ile çalışmak istemektedir. Bu konudaki en büyük sorun sayıca fazla takipçiye sahip olan influencerların takipçileri ile ortak noktaları bulunmaz. Bir çok takipçi Big Name Influencer’ın bir markadan söz etmesine çok fazla güvenmez.Belki de ünlülerin bir marka tavsiye etmek için para aldığını bilerek bu paylaşımı bir tavsiye veya deneyim paylaşımı olarak görmez. 

  1.  İhtiyacınız olmadan önce bir ağ kurun. 

Güven inşa etmek zaman ve yatırım gerektirir. Influencerlar ile ilişkiler kurmaya başlamanın zamanı aslında onlara ihtiyaç duymadan çok önce gerçekleşmelidir. Bu şekilde, zaman birlikte bir proje üzerinde çalışmaya geldiğinde güven temelli bir ilişki üzerinden ilerlenir. Yalnızca köklü influencerları seçmek cazip olsa da, hedefe uygun bir şekilde etkileşimi yüksek olabilecek influencerlar seçmek gerekmektedir. Birden çok micro-influencer ile farklı kitlelere ulaşabilir, markanın vermek istediği mesajı yayabilirsiniz. İçeriğin ulaşacağı kitle marka ile ne kadar uyumlu ise kampanyanın başarısı da artar.

E-mail Listemize Kaydolun!

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart