Doğru
Influencer’ları
Seçmek

Influencer Marketing, doğru Influencer’lar ile çalışılmadığında tamamen boşa giden bir yatırımdır. Tam olarak neyi aradığınızı bilmiyorsanız Influencer’ları bulmak oldukça zor olabilir. 

Takipçisi çok olan Influencer’lar cazip gelebilir ancak durum hiç de öyle olmayabilir. Influencer’ların takipçi sayısı arttıkça etkileşim oranının azaldığı gözlemlenmiştir. Kendi markanıza uygun olan Influencer’ları seçmek hedef kitlenize ulaşmanızı sağlayacaktır. Influencer’ın büyük olması reklamınızın geniş kitlelere yayılmasını sağlayabilir ancak geri dönüşünüz oldukça düşük olacaktır. Çünkü Influencer’ın tüm kitlesi hedefiniz olmayabilir. Ancak orta yada küçük Influencer’ların kitleleri tam olarak hedefiniz olacaktır.

Bir marka “buyrun ürünümüz satın alın” dediğinde kaç kullanıcı buna güvenip satın alır? İşte burada Influencer’lar devreye girer. Tabi Influencer’lar da direkt olarak kitlelerini yönlendiremeyebilir. Kitle inanmaz ise, kampanya başarısız olacaktır.

Influencer’lar özgün ve içten içerikler üreterek, kitlelerini inandırırlar ve markalar arasında güvenli bir bağ kurarlar. Özgün içerikler üretmeyen Influencer’ları seçmek kampanyayı başarısızlığa götürecektir.  

Erişimin değil etkileşimin önemli olduğu unutulmamalıdır. Etkileşim ne kadar yüksekse potansiyel müşterileriniz de o kadar çok olacaktır. Influencer’ların kitlelerini gözlemlemek, araştırmak ve ona göre seçmek oldukça önemlidir. Influencer’ın kitlesi markanıza uygun ise etkileşim ve geri dönüş yüksek olacaktır.

 

E-mail Listemize Kaydolun!

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart