Farklı
Influencer’lar
Farklı
Sonuçlar

Influencer Marketing, göründüğünden biraz daha karmaşıktır. Markanıza ve hedef kitlenize hitap eden Influencer’ları bulmanın zorluğu bir yana, bir de aradığınız Influencer’ın türünü de düşünmelisiniz.

Farklı Influencer’lar farklı sonuçlar getirir. Farklı reklam biçimleri, farklı mesajlar, Influencer’lar ve ürettikleri içerikler, çeşitli etkileşim ve aktiviteler ile sonuçlanır. Influencer’ın kampanya için ürettikleri içerikler, markanız için oluşturmak istediğiniz içeriğe ve kampanya hedeflerinize uymalıdır.

Influencer seçerken yüksek takipçili bir Influencer seçilebilir, evet geniş bir kitle sunabilir yada güzel bir içerik sunmaya yardımcı olabilir. Yalnız bu Influencer her zaman markanız için doğru kitlelere hitap etmeyebilir, aldığınız erişimden beklediğiniz etkileşimi alamayabilirsiniz. 

Takipçilerinizin artmasını istiyorsanız, hedeflediğiniz kitle tarafından takip edilen ve bu kitle için içerik üreten bir Influencer’ı seçmek en yararlısı olacaktır. Büyük Influencer, marka görünürlüğünü arttırabilir ancak takipçi kesinlikle kazandırmaz. Burada bahsettiğimiz Influencer ise direkt olarak markanıza geri dönüş sağlayacaktır. 

Potansiyel müşterilerinizin kimlere güvendiğini iyi araştırın. Ayrıca Influencer’ı seçmeden önce markanızın için doğru kişi mi iyice öğrenmeniz gerekli. Eğer hedef kitlenize uygun, kitlesini yönlendirebilen ve tanıyan bir Influencer seçmiş iseniz etkileşiminiz ve aldığınız geri dönüşler artacaktır. 

Bazı Influencer’ların çok fazla takipçisi olmayabilir ancak harika içerikler oluşturabilir. Markanız daha iyi fotoğraf yada videolara ihtiyaç duyuyorsa aranan Influencer budur. 

 Influencer Marketing sosyal medya hedeflerinize hızla ulaşmanın ve işletmenizi büyütmenin en iyi yollarından biridir. Influencer’ların her şekli ve boyutu vardır. Influencer Marketing kampanyalarınızdan en iyi şekilde yararlanmak için, hedeflerinize uygun, doğru Influencer’ları seçmek gerekir. 

 CC Media House, ürünlerinize yada markanıza en uygun Influencer’lar ile, en doğru şekilde Influencer Marketing kampanyalarınızı yürütür.

E-mail Listemize Kaydolun!

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart