Gençlerin
Influencer
Marketing’deki
Yeri

Demografik faktörler ne olursa olsun, gençler sosyal medyada çok daha fazla etkili oluyor. Sosyal medyadaki etkileşimleri etkiler, trendleri belirler ve sosyal medyanın ilerlemesi konusunda sosyal ağlara çok büyük bir güç verir. Pew Research’e göre, ABD’li yetişkinlerin 18-29 yaşları arasındaki gençlerin %82’si aktif olarak Facebook’u kullanıyor ancak 65 yaş üstü nüfus oranı %48’e varamıyor. Bununla birlikte, MediaPost tarafından yapılan çalışmada, üç genç sosyal medya kullanıcısının birinden birinin influencer olarak nitelendirilebileceği belirtiliyor. Gençler çoğunlukla influencer olarak dijital becerilere sahiptir, ancak yaş, genel denklemin sadece küçük bir parçasıdır.

 Influencer Olarak Gençler 

Bunun gibi araştırmalarla, özellikle de onlara eşlik eden manşetlere dayanarak kaçılacak en kolay şey, gençlerin sadece genç oldukları için sosyal alanda başarılı olmamasıdır. Gençlik başarının ön şartı değildir. Herkesin sosyal etkileri vardır ve “yaşlı” olma ayrıcalıklı bir izleyici kitlesi oluşturmak için de bir barikat değildir. Gençlerin sosyal başarılar elde etmesinin en büyük nedenlerinden biri de, sosyal medyanın her zaman dijital yaşamlarının bir parçası olmasıdır. 18-34 demografik bilgilerinin en üstünde bile, Facebook’u ve Twitter’ı 20’li yaşlarına kadar kullanmaya başlamayan insanlar da var. 

Niş Kitlenin Önemi 

MediaPost çalışması, gençlerin niş kitleler üzerindeki etkisini nasıl kullandığını bize gösteriyor. Gençler teknoloji, moda ve eğlence sektörü gibi alanlarda grup oluşturma eğilimindedir ancak gerçek bir marka sunumu, herhangi bir yaş grubunda nüfuz oluşturmak için kritik önem taşır. Küçük kitleler niş olma özelliği taşır, bu nedenle takipçi sayısı düştükçe etkileşim artar.

E-mail Listemize Kaydolun!

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart