Giyim ve
Güzellik
Markaları için
8 Influencer
Marketing
İstatistiği

Giyim ve güzellik markalarının neredeyse %60’ı Influencer Marketing stratejisi kullanmaktadır. Bu markaların %21’i ise gelecek 12 ay içerisinde tekrar Influencer Marketing yatırımı yapmayı planlamaktadır.

Influencer araştırmalarının %84’ü aylık olarak gerçekleştirilmektedir. Pazarın büyük çoğunluğu influencerlar için araştırma yaparken markadan bağımsız olarak sosyal medya mecralarını ve forumları kullanmaktadır. 

Markaların %59’u influencerlar ile iş birliği yapmanın bir meydan okuma olduğunu söylemektedir. Artan giyim ve güzellik markaları arasındaki rekabetin farkına varılması influencerlar ile çalışmanın önemini de ortaya koymaktadır. Bu durum influencerların markalar konusunda seçici davranmasına da yol açmaktadır. 

Markaların %39’u bütçe kısıtlamaları nedeniyle Influencer Marketing konusunda geri çekilmiştir. Bütçe kısıtlamaları, markaları etkileyici pazarlama stratejilerinden uzaklaştırmaktadır. Araştırmaya katılanların %63’ü bütçe kısıtlamaları ile mücadele eden bir marka için influencerların pahalı olduğunu  düşünmektedir. 

Markaların %69’u ürün lansmanlarında influencer kullanımının öncelikli olduğunu belirtmektedir. Yeni bir ürünün piyasaya sürülmesinde influencerlar, markanın pazarlama stratejisinde önemli rol oynamaktadır. 

Markaların %72’si influencerların marka ile olan uyumunun erişimden daha önemli olduğunu söylemektedir. Araştırma sonuçlarına göre içerik her şeydir. Bir influencerın ulaştığı kişi sayısından öte ürettiği içeriğin kalitesi ve doğallığı çok daha önemlidir. 

Markaların %85’i influencerlar ile iletişime geçme konusunda en etkili yolun mail olduğunu düşünmektedir. Araştırmalara göre; mail ile iletişime geçilen influencerların marka ile ilgili değerlendirme yapmaları için onlara daha fazla zaman tanımaktadır. 

Markaların %59’u Influencer Marketing’e ayrılan bütçelerin yıl içerisinde artacağını düşünmektedir. Gittikçe popülerleşen ve diğer mecralara göre daha etkili olan influencer çalışmalarına markalar pazarlama stratejileri içerisinde daha çok yer vermeye başlamıştır.

Bu araştırma Fashion&Beauty Monitor tarafından yapılmıştır.

E-mail Listemize Kaydolun!

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart