Güzellik
Influencer’ları ve
Influencer
Marketing

2016 yılı Influencer Marketing stratejileri ve Influencer içerikleri sundu ve 2017’de daha fazlasının olacağını vaat etti. Güzellik Influencer’ların ortasında bulunduğu yenilikçi, entegre edilmiş içerik ve stratejiler görülecek.

Güzellik Influencer’ları, Influencer Marketing ile doğal bir uyum içerisindedir. Çünkü oluşturdukları içerikler ve görseller, sosyal medyada özellikle Instagram, YouTube ve bloglarda oldukça etkilidir. Güzellik Influencer’ları kitlelerini anlar ve onların ilgi alanlarına göre içerikler üretir. Influencer’lar tüm platformlarda takipçilerini tanırlar. bu sebepten pazarlamacılar, marka pazarlama stratejisinde güzellik Influencer’larının büyük bir rol oynayabileceğini düşünmelidir. 

Sosyal platformlar, tüketicilere erişimden sonra satın alıma geçmeleri için çok daha kolay hale gelmiş durumda. Örneğin Instagram yakın zaman içerisinde direkt uygulama üzerinden ürünlerin tanıtımına ve satışına izin veren yeni özelliğini başlattı.

Güzellik Influencer’ları sadık takipçilere sahiptirler. Takipçileri Influencer’a güvenir, onun sözünü dinler. Çünkü Influencer’ın tavsiyeleri kişiseldir, içten ve doğaldır. Bu sebepten Influencer’dan gelen tavsiyeler Influencer’ın takipçileri için oldukça önemlidir. 

Güzellik Influencer’ları markalar ile tüketiciler arasında bir güven bağı kurar. Markanın güvenirliğini, bilinirliğini arttırdıkları gibi potansiyel müşterilerini de arttırırlar. Markalar tam olarak hedef kitlelerine bu Influencer’lar ile ulaşabilmekteler. 

Ayrıca Influencer’lar ile iletişim de iyi olmalıdır. İyi bir Influencer Marketing çalışması, ürün lansmanı yada kampanyasından daha güvenilir ortaklıklar oluşturur.

Influencer’a saygı duyulmalı, içeriklerinde kendileri olmalarına izin verilmelidir. Ayrıca Influencer’lar arası çapraz tanıtım etkileşim için harika olacaktır.

E-mail Listemize Kaydolun!

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart