Influencer
Dünyasında Kadın
Üstünlüğü

Influencer Marketing dünyasında, kadınlar erkeklerden daha fazla etki yaratmaya eğilimlidirler. IndaHash’in 2000’den fazla influencer ile yaptığı küresel bir araştırmaya göre, sosyal medyada influencer rolünü yönetenler kadınlardır. Sosyal medya influencerlarının % 68’i kadındır. City University London çalışmasında İngiltere gazetecilerinin %55’inin erkek olduğu bulundu. İlginçtir ki, bu kadın etkilenenler kentsel alanlarda, özellikle de başkentlerde yaşama eğilimi gösterirler. Bu serin şehir sakinlerinin% 88’i, arkadaşlarını gerçek hayatta olduğu kadar çevrimiçi takipçileri de etkilediğine inanıyor.

Influencerlar birbirleriyle rekabet halindeymiş gibi görünse de araştırmalar influencerların takipçi sayılarını bu şekilde görmediğini göstermektedir. Kadın influencerların %56’sı diğer influencer iş ortaklarına daha yakın olduklarını ve %62’sinin kendi fikirlerini oluşturmalarına yardımcı olmak için diğer influencerları kullandığını belirtiyor. IndaHash’in CEO’su ve kurucularından Barbara Soltysinska, “Influencerların ürün ve hizmet önerirken gerçek fikirlerini söylediklerinde en iyi sonucu verdiğini ve izleyicilerinin söylediklerine güvendiğini biliyoruz” dedi. “Kadın yayıncılarımız ve yayıncılar rolü ciddiye alıyor ve sonuç olarak geleneksel medya için gerçek bir tehdit oluşturuyor ve küresel reklamverenler için gerçek bir alternatif sunuyoruz” dedi.

Sosyal etkilerin öncülük ettiği yeni yayım biçimi, bir takım önemli yollardan farklılık göstermektedir. Öncelikle, yayınlama sıklığı genellikle çok yüksektir. Kadın influencerların %47’si günde üç defa içerik yayınlamaktadır. En popüler sosyal medya içeriği selfies (% 56), moda (% 40) ve seyahat (% 34) oranlarında görülmektedir. Erkek ve kadın nüfuz unsurlarını belirleyen önemli bir farklılık, ürünlerin gözden geçirilmesi ve test edilmesi fikridir. Katılımcı oldukları temel kampanyalar sorulduğunda, kadınların % 56’sı, erkeklerin% 44’ü ile karşılaştırıldığında, inceleme veya deneme yöntemiyle yanıtını vermiştir. Bir başka fark, markaların influencerlarda gördükleri yararlardır. Yayınlamadan önce bir marka için içerik hazırlama eğiliminde olup olmadıkları sorulduğunda, kadınların% 60’ı olumlu yanıt verirken buna karşılık erkeklerin %46’sı olumlu yanıt vermiştir.

E-mail Listemize Kaydolun!

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart