Influencer
Marketing
Hakkında

Influencer Marketing, yayıldıkça ve evrildikçe bir çok farklı teknik ortaya çıkıyor. 

Pazarlamacılar, en doğru Influencer’a ihtiyaç duyarlar. Micro ve Middle Influencer’lar 2017’de artışa geçiyor. Top-Influnecer’lara göre çok daha az erişim sağlasalarda, micro ve middle’lar top’lara göre çok daha yüksek etkileşim ve geri dönüş oranına sahipler. Bu da onları pazarlamacıların gözünde doğru Influencer yapıyor. 

Maksimum 10.000 ile 250.000 arasında takipçiye sahip bu middle ve micro influencer’lar, başarılı bir kampanyanın temelini oluşturuyorlar. 

Fenomen pazarlamada yıllardır YouTube bir numaralı platform. Ancak Son zamanlarda Instagram’da YouTube’a yetişmiş durumda.  Özelillke micro ve macro Influencer’lar Instagram’ı oldukça tercih ediyorlar. Micro Influencer’ların %59’u Instagram’ı, hedef kitlenin ilgisini çekmek için en etkili sosyal medya platformu olarak görüyor. 2017’de fenomen pazarlama kampanyalarının en değerli Influencer’ları, micro ve middle influencer’lar olacak. 

Influencer Marketing kampanyasının doğru içeriğini belirlemek için tek bir teknik yok. Ancak markalar gerçeklik hissini en üste çıkarmak için videoları tercih etmekte. Ayrıca üretilecek içerikte Influencer’a karışılmaması, ona doğal içerik üretmesine izin vermek de Influencer Marketing kampanyasını başarıya götürecektir. 

Son olarak bir Influencer Marketing kampanyasının başarıya ulaşması için, pazarlamacılar Influencer’lara güvenmeyi öğrenmelidir. Influencer ile düzgün bir iletişim sağlamalı, dizginleri Influencer’a bırakmalıdırlar.

E-mail Listemize Kaydolun!

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart