Influencer Marketing İle İlgili Yanlış Bilinenler

26 / 10 / 2016

Influencer Marketing, çağın en etkili ve en güvenilir pazarlama stratejisidir. Fakat influencer marketing hakkında bir çok yanlış söylem bulunmakta.

Çok takipçili, büyük influencerlar daha iyidir

1 milyon takipçili bir Instagram yada 2 milyon aboneli bir YouTube influencerın’a reklam vermenin düşünüldüğü kadar bir geri dönüşü yoktur. Büyük bir influencer’a bir içerik için yüksek miktarlar vermek yerine, aynı bütçe ile micro-influencer’lar ile çalışabilir ve daha çok geri dönüş alabilirsiniz.

Influencer’lar sadece gösterim içindir

Influencer’lar sadece erişim ve geri dönüş için değildirler. Örneğin bir uygulamanızı tanıtıyor iseniz sadece indirmeleri düşünmemelisiniz.

Evet influencer’lar size tıklanma, indirme, erişim gönderir fakat markların güvenirliği tüketiciler için önemlidir. Influencer’lar kullanıcılara markalar hakkında fikiriler sunarak, markaların kullanıcıların gözündeki güvenirliğini arttırır. Bir marka için sadece tıklanmalar, indirmeler önemli değildir. Kullanıcılar markaya güvenmedikleri zaman  indirmeler de, tıklanmalar da daha az ve zor olacaktır.

Influencer Marketing ölçülebilir değildir

Influencer Marketing son zamanların en güvenilir ve etkili pazarlama stratejisidir. Markanın, ürünün konuşulma oranlarıyla, finansal getirilerin artışlarıyla, alınan geri dönüşler ile Influencer Marketing ölçülebilir bir pazarlama stratejisidir.

Influencer Marketing sadece büyük markalar içindir

Hayır, influencer marketing sadece büyük markalar için değil, küçük markalar için de geniş kitlelere ulaşmak ve seslerini istedikleri kitlelere ulaştırmaları için şans veren bir yöntemdir. Micro-influencerlar ile en doğru kitleye en uygun bütçe ile ulaşabilir ve en iyi şekilde markanızı tanıtabilirsiniz.TOP