Influencer
Marketing ile
Şirketinizi
Instagram’da
Nasıl
Büyütürsünüz?

Instagram’da Influencer Marketing kampanyası yapmak kolay, ucuz ve şirketinizi büyütmek için çok etkili bir yoldur. Marka bilinirliğinizi, takipçi temelli bir şekilde hızlı bir şekilde arttırabilirsiniz. Ayrıca Instagram size satış odaklı bir çalışma da sürdürebilme imkanı sunar. Instagram sosyal geri dönüş anlamında %3.21 etkileşim oranıyla en iyi performans gösterebileceğiniz bir alan olarak görülmektedir.

 Instagram; 500 milyonun üzerinde kullanıcıya sahiptir, her gün 300 milyondan fazla kişi Instagram kullanmaktadır. Instagram’ın yüksek erişim temelli olması; tüketicilere ulaşmak ve influencerlar ile iş birliği yapma konusunda en iyi mecralardandır. Instagram, geleneksel reklam sınırlarını kaldırarak markayı güvenilir bir kaynaktan (influencer) özgün ve günlük bir platform üzerinden tanıtma imkanı sunar. 

Instagram’da Influencer Marketing stratejisi, influencerların kendisi gibi farklı boyut ve şekillerde olabilir. Genellikle bu strateji, yüksek takipçili bir Instagram influencerının marka ile çalışması şeklindedir. Bu sponsorlu Instagram postu, marka hakkında yazılmış bir blog yazısının Instagram üzerinden paylaşılması ya da uzun süreli yapılan bir Instagram kampanyası olabilir. Influencerların hedef kitlenize uygun olup olmadığını kişinin paylaşımlarını ve yorumlarını kontrol ederek markanıza uygun olup olmadığını öğrenebilirsiniz. İyi bir ürün/hizmet, tüketici ile yakınlık kuracağınız bir dil ve doğru influencer ile hedefinize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

E-mail Listemize Kaydolun!

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart