Influencer
Marketing
Kampanya
Süreçleri

Etkili bir Influencer Marketing kampanyasına ulaşmak, planlamak ve yürütmek uzun bir süreç gerektirir. Markanızla çalışmak için doğru influencerı bulmak bu sürecin ilk adımlarındandır. Influencerlar, tüketicileri harekete geçirme konusunda yüksek potansiyeline sahip içerik oluşturucularıdır.  Aşağıda influencerların markalarla nasıl etkileşime girileceği ve etkileşim ilişkilerinden ve ortaya çıkan içeriğin en iyi şekilde nasıl kullanılacağıyla ilgili ipuçları yer almaktadır:

Hedef ve hedefi tanımlayın

Kampanyanızın parametrelerini özetleyerek başlayın. Hedefleriniz nedir ve hedef kitleniz nedir? Bu kampanyayı hangi bütçeye uygun olarak destekliyorsunuz ve arzulanan sonuç nedir? Bu aşamada dahili inceleme sürecinizi özetlemek idealdir. Bu işi yapmanın anahtarı, beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı özetlemektir. Markanız için en uygun influencerlara nasıl ulaşırsınız? Markalar, kişisel ilgi alanlarını kullanarak içerik oluştururlar. Influencerların demografik özellikleri, kitlenin demografik yapısı ile aynı olmayabilir. Influencerlardan ağları ve takipçileri hakkında daha fazla bilgi isteyin ve varsayım yapmayın. Daha genç bir influencer daha yaşlı tüketicilere ulaşmada oldukça etkili olabilir ve bunun tersi de geçerlidir. 

Yaratın ve güçlendirin

Influencerları kanallarına ve içeriğine göre seçtiniz; senaryo üzerine yazmayın, birlikte çalışın böylece hedef kitleye yönelik özgün bir hikaye oluşturun. Ürün özelliklerine değil faydalara odaklanın. İçerikler, ürün ve hizmetlerin faydalarını veya influencerların ürün ve hizmetler ile ilgili yaşadığı deneyimleri paylaşmalarından oluşabilir. Bazı influencerların yaratıcılıkları farklı içerikler oluşturmalarına olanak tanır. 

Ölçümleme

Influencerların etkinleşimlerinin sonuçlarını sürekli olarak kontrol etmek önemlidir. Influencerlar ve içerikleri, CPG markalarının hedef tüketicilere ulaşması ve ilham vermesi için akıllı ve etkili bir yol haline gelmiştir. Medya gelişmeye ve geliştirilmeye devam edecektir. Diğer pazarlama taktiklerinde olduğu gibi, başarılı kampanyalar da düşünceli ve planlı bir süreç tarafından yönlendirilir.

E-mail Listemize Kaydolun!

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart