Influencer
Marketing
Kampanyası ve
Yatırım
Getirisini
Arttırmak

Sosyal medya Influencer’ları, markalar ile hedef kitle arasında bir köprü gibidirler. Marka ile kitle arasında güven ilişkileri Influencer’lar sayesinde kurulur. Influencer Marketing etkileşimi geleneksel “favoriler, beğenilenler”in ötesinde, satın alımlara yönlendiren bir pazarlama tekniğidir.

Bir Influencer Marketing kampanyasından en yüksek ROI’yi (Yatırım Getirisi) almak oldukça önemlidir.

Görüntüler tüketiciyi içerikten satın alıma kadar götürmeye yarar.Tüketicilerin ilgili alanlarını anlamak, ROI açısından birbirinden ayrılan ve ölçülebilir sonuçlar almaktır. Influncer Marketing ile birlikte dahil edilen görüntülerle, markalar kitlelerini anlayabilir ve kampanyalarını başarıyla sonuçlandırabilirler. 

Kitlelere en çok ulaşılabilen yer: Mobil 

Günümüzdeki mobil ve teknoloji bağımlılığı markalara, Influencer’lar tarafından kullanılan sosyal platformlarından da ötede bir tüketici ile doğrudan bağlantı kurma şansı sunuyor.

Dijital deneyim ve gerçekten dünya tazminatını birleştiren markalar, dijital pazarlama kampanyalarının direkt sonucu olan satın alma işlemlerini takip edebilir.

Katılımı arttırmak ve mobil aracılığı ile tüketici bilgilerini toplamak için Influencer’lar ile kitlelere, kullanıldıklarında takip edilebilen kuponlar dağıtarak, dijital pazarlamalanın satın alım kararlarını nasıl etkilediği izlenebilir. Ayrıca buradan toplanan bilgiler doğrultusunda teşvik amaçlı SMS ve e-posta pazarlaması da yapılabilir.

Tek bir platforma bağlı kalmamak gerekir. 

Markalar çoğunlukla tek bir platforma bağlı kalmak gibi bir hata yaparlar. Influencer Marketing ile bir içerir tüm platformlara dağıtılabilir. Tüm platformlarda istenen geri dönüşü elde edebilir.

Bir Influencer’ın tüm sosyal medyasını kullanmak, içeriğin yeniden kullanılmasının yada ilk seferde ulaşılan maksimum kitlenin çok daha ötesine geçer. Birden fazla platformda paylaşılan içerik, tam potansiyele ulaşır. Markalar her platform için yeni içerik üretme ihtiyacını ortadan kaldırarak, maliyeti düşürebilir.

E-mail Listemize Kaydolun!

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart