Influencer
Marketing
Kampanyasını
En İyi Şekilde
Kullanmak

Tüketicilerin %86’sı banner’lardan ızdarap çektiğinden; Influencer Marketing, pazarlamacıların aradığı o doğal, organik sunumu sağlıyor. Influencer Marketing’de başarılı olmak ve pazarlama kampanyasından en iyi şekilde faydalanmak, şirkete büyük yararlar sağlıyor. 

Başarılı bir kampanya için; iç araştırmalar, kitleyi iyi tanıma, hedef kitlenin hangi platformda ne tür içerikleri beğendiklerini gözlemleme oldukça önemli. Hangi Influencer’ın seçileceğine karar vermeden önce kitleyi tanımak oldukça önemli.

Influencer, kitlenin saygı duyduğu, güvendiği birisi olmalı ancak bu kitle doğru kitle değilse kampanya başarısız olacaktır. Sporla ilgilenen bir kitleye başka bir içerik sunulduğunda sadece erişim kazanılacaktır, etkileşim ve geri dönüş olmayacaktır.

Gerçek bir Influencer sadece takipçi sayısı ile belirlenemez. Önemli olan işini iyi yapan, kitlesi tarafından saygı duyulan, güvenilir, kitlesini kontrol edebilen, yönlendirebilen bir Influencer’ı seçmektir. Ayrıca Influencer’ın kitlesi ile olan bağı da araştırılmalı. Yorumları cevaplıyor mu, bu cevaplar faydalı mı, bilgi verici mi, yoksa aşağılayıcı küçük düşürücü yorumlarda mı bulunuyor, izleyicisi Influencer’a sorular soruyor mu, bilgi istiyor mu? Bunlar markayı temsil edecek bir Influencer’ı seçmek için oldukça önemli kriterler. Ayrıca takipçi sayılarına asla takılmamak gerekli, bir Influencer’ın takipçi sayısı arttıkça, etkileşimi azalmakta. 

Seçilen Influencer’lara dikte edilmemesi, onlar ile işbirliği içerisinde olmak, yapıcı olmak, Influencer’larla iyi ilişkiler kurmak da bir kampanya için oldukça önemli.Influencer işi severse, çok daha iyi içerikler çıkaracak ve çok daha güzel bir etkileşim olacaktır. Ancak zorla, dikte edilerek yaparsa mutlaka kitleden de bu içeriğe tepki gelecek ve kampanya başarısız olacaktır.

SEO dostu içerikler ile hem kampanya başarılı olacak, hem de marka bilinirliği artacaktır. Mutlak surette SEO kullanılmalıdır.

E-mail Listemize Kaydolun!

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart