Influencer
Marketing
Nedir?

Influencer Marketing; Youtube, Facebook, Instagram, Twitter, Vine gibi sosyal medya platformlarında takipçi sayıları yüksek kişilerin yani sosyal medya fenomenlerinin, takipçilerine bir ürün yada marka hakkında taze, yaratıcı bir şekilde reklam içerikleri sunmasıdır.

Sosyal medyanın günlük hayatımızda büyük bir öneme sahip olması, geniş kitlelere ulaşım imkanı ve kullanıcıların büyük çoğunluğunun artık geleneksel reklamlara ilgi göstermemesi üzerine ortaya çıkan Influencer Marketing; son zamanların en popüler ve en etkili pazarlama yöntemlerinden birisidir.

Influencer Marketing ile istenilen, doğru ve geri dönüşünün yüksek olacağı kitleye ulaşmak mümkündür. Doğru Influencer seçimleri ile, istediğiniz kitleye ulaşabilir ve o kitle ile markanız arasında bir köprü kurabilirsiniz. Ayrıca kullanıcıların gerçek deneyimlere önem vermesi, takip ettikleri Influencerlara güvenmeleri; Influencer Marketing’i bu kadar geçerli kılan en büyük nedenlerden birisidir.

Dijital ortamda artık kullanıcılar bir ürün alırken, ürün hakkında araştırma yapıyor ve ürün hakkındaki yorumlar neticesinde karar veriyorlar. Influencer Marketing; ürününüzü en doğru şekilde tanıtarak, bu potansiyel müşterilerin ürününüze, markanıza olan güvenini artırmanız için fırsat sunuyor. Markalar hakkında sosyal medyadaki pozitif bildirimleri gören kullanıcılardan %71’i markaya güvenmekte.

Influencer Marketing zararlı bir pazarlama yöntemi değildir. Gün içerisinde binlerce reklama boğulan kullanıcılar reklam engelleme yöntemlerine başvurmaktalar. Aktif tüketicilerin %47’si reklam engelleme uygulamalarını kullanmakta. Influencer Marketing ile bu kullanıcıları boğmadan; taze, doğal içerikler ile reklam ulaştırmak ve onları etkileşime geçirmek mümkündür.

Influencer Marketing, sadece büyük markalar için değil, küçük markalar için de geniş kitlelere ulaşmak ve seslerini istedikleri kitlelere ulaştırmaları için şans veren bir yöntem.

E-mail Listemize Kaydolun!

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart