Influencer
Marketing
Trendleri

Influencer Marketing, influencerlar aracılığıyla ürün ve hizmetleri pazarlamaktır. Bu pazar etkisi genellikle bir kişinin uzmanlığından, popülerliğinden veya itibarından kaynaklanır. Etki, bir kişi, grup, ünlü, marka veya yer gibi çok çeşitli yerlerden gelebilir. Influencer Marketing’in mevcut eğilimleri sürekli olarak gelişmekte ve her geçen gün yeni eğilimler ortaya çıkmaktadır. Araştırmalar, Influencer Marketing’in yükselişte olduğunu ve pazarlamanın en iyi şey olduğunu gösteriyor. Influencer Marketing’de şu anda büyüyen trendler bulunmaktadır. 

Trend # 1: Etkilenen pazarlamanın geleneksel pazarlama stratejileri üzerindeki büyümesi İlk trend, aşağıdaki Google Trendler grafiğinden gelir. Son üç yılda ‘içerik pazarlamacılığı’ndan’ Influencer Marketing’e ‘ilgi alanındaki değişimini karşılaştırıyor. Google Trends ekibi tarafından yürütülen yeni bir araştırmada, baskıcı reklamcılığın istikrarlı bir şekilde düştüğünü, etkilenen pazarlamanın yalnızca çevrimiçi video reklamcılığının yanı sıra hız kazanmaya başladığını keşfettiler. Aslında etkileyici pazarlama giderek popülarite kazanmakta ve video reklamcılığı ile arasındaki boşluğu kapatmaktadır. 

Trend # 2: YouTube Yıldızlarının Etkisi Google tarafından yapılan başka bir araştırmada, YouTube içerik oluşturucuların, ergenlik çağındaki ve bin yıllık demografik konulardaki en etkili etkeni olduğunun farkındalar. YouTube içerik oluşturucuları, hayranlarını dinler ve etkileşimde bulunur; bu da, “hayranlık” dan çok dostluklara benzeyen topluluklara neden olur. Bu, etki yaratanları ve izleyicileri arasında daha dürüst ve anlamlı bağlantılar oluşturur. Millennials, YouTube yıldızlarının bugünkü trend çizgileri olduğuna ve ana akım şöhretlerinden daha fazla olduğunu düşünüyor. “Genç YouTube abonelerinin% 70’i, geleneksel YouTube şahsiyetlerinden çok YouTube içerik oluşturucularıyla ilişkili olduklarını söylüyor.” ~ Google “10 milyondan 4 abone, favori içerik oluşturucusunun onları arkadaşlarından daha iyi anladığını söylüyor” ~ Google 

Trend # 3: Reklam engelleyicileri kullanan çevrimiçi tüketicilerin yüzdesi Oxford Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmaya göre, çevrimiçi tüketicilerin% 47’sinin reklam engelleyici kullandıklarını keşfettiler. İnternet’te gezinirken kullanıcılar, reklamlarla boğulmaktan bıkmış durumda. Reklam engelleyici kullanan kişiler nedeniyle, pazarlamacılar gerçek kitleye ulaşan ve hedef kitleye etki eden orijinal sponsorlu içerik oluşturmak için etkili kişilere yöneliyor.

E-mail Listemize Kaydolun!

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart