Influencer
Marketing
Verileri

Influencer Marketing, yakın bir zaman da piyasadan çekilecek bir pazarlama tekniği değil. Öyle ki pazarlamacıların %84’ü önümüzdeki yıl içerisinde Influencer Marketing kampanyası başlatmayı düşünüyor. 

Kullanıcılar Infuencer içeriklerine, geleneksel klasik reklamlardan çok daha fazla zaman harcıyor. Uzun içeriklere harcanan süre ortalama 1:55 ile 2:20 dakika arasında değişiyor. İnternet kullanıcılarının %47’sinin interneti engellemesi, Influencer içeriklerin çok daha önemli kılıyor. Çünkü kullanıcılar, geleneksel reklamları engelliyor yada bu içeriklerden uzaklaşıyor. Influencer içerikleri ise kullanıcılar tarafından bol miktarda tüketilen ve kullanıcıların güvendiği içeriklerdir. Influencer içeriklerinde en iyi içeirkler, sağlık, güzellik, elektronik ve eğlence içeriyor. İçerik ne kadar iyiyse, kullanıcı tarafından içeriğe harcanan zaman da artıyor. Kalite, içerik miktarından çok daha önemli. 

Yiyecek içecek kategorisi, en yüksek yükselme oranına ve en yüksek toplam medya değerine sahip durumda. Tüketiciler tatiller için tarifler arıyorlar. Lezzet dünyası sosyal medyada genişledikçe genişliyor. Bir Google Tüketici Araştırması’ba göre 25-30 yaşlarındaki kişilerin %59’u akıllı telefon ya da tablet ile yemek hazırlıyor. Milenyum kuşağı sadece güzel yemek resimleri aramakla kalmıyor, kendileri de nasıl yapacaklarına dair tarifler arıyorlar. 

 Influencer Marketing stratejisi, iyi bir pazarlama stratejisi olduğunu her açıdan kanıtlıyor. Örneğin kampanya bitse bile, içerikler performans göstermeye devam ediyor. Influencer Marketing sadece kampanya süresince geri dönüşleri arttıran bir pazarlama stratejisi değil, aynı zamanda sürekli olarak ileri zamanda araştırma yapan kullanıcılar için kaynak, kullanıcı ile marka arasında her yeni kullanıcı için güvenilirliği arttıran bir etken ve SEO için harika bir içeriktir.

E-mail Listemize Kaydolun!

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart