Influencer
Marketing’in
Faydaları
Nelerdir?

Influencer Marketing diğer pazarlama modellerine göre çok daha güvenlidir. Markanızla ilgili doğru kitlelere ulaşabilir ve geri dönüşleri çok daha fazladır. Influencer olarak adlandırılan kişiler aktif takipçilere sahiptirler ve bu kitleleri istedikleri şekilde harekete geçirebilirler. Markanız adına açtığınız bir profil ile kullanıcıların dikkatini yeteri kadar çekemez ve kullanıcılarda bir güven oluşturamazken,  bir Influencer’ın ürünü tanıtması kullanıcıların ürüne olan güvenini artırmaktadır. Kullanıcılar bildikleri, güvendikleri kişilerin önerdikleri ürünlere her zaman daha sıcak yaklaşmaktadırlar.

Influencer Marketing’de hedef kitleye ulaşım oranı ve geri dönüşler yüksektir. Çünkü reklam çalışmalarınız; hedef kitlenize uygun, o kitleyle iletişimde olan ve o kitleyi yönlendiren Influencerlar’a verilir. Böylece ürününüzle alakasız kullanıcılara da erişmek yerine hem geniş hem de doğru kullanıcılara erişirsiniz.

İçerikler organik yayılım yaratabilir. Böylece planlanandan daha büyük kitlelere, bütçe harcamadan ulaşım mümkünleşir. Bu da markanızın bilinirliğini ve geri dönüşlerinizi artıracaktır.

Influencer Marketing ile Markanızı en kolay ve en hızlı şekilde tanıtabilirsiniz. İçerikler kitlelere anında gösterileceği ve ulaşılan kullanıcılar direkt olarak tepki vereceği için; en hızlı şekilde yeni müşteriler kazanacaksınız.  

Ve son olarak maliyet ve etkileşim bakımından, en etkili pazarlama yöntemi Influencer Marketing’dir. Ayrıca markanız ve kullanıcılar arasında güçlü bir iletişim kurmanız mümkündür.

E-mail Listemize Kaydolun!

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart