Influencer
Marketing’in
Özellikleri

Influencer Marketing, erkeklerin ve kadınların satın alma kararlarını alırken kullandıkları bu geniş ağa dokunmanıza olanak tanır. Influencer Marketing’de öncelikli olarak düşünülmesi gereken kişilerin güvendikleri, düşüncelerini ve satın alma kararlarını etkileyen insanlar kimlerdir? Etki unsuru pazarlamanın önemli bir parçasıdır. Kadınların% 84’ü satın alma kararı vermeden önce sosyal ağlara yöneliyor.

İnsanlar gerçek bir Influencer Marketing kampanyası geliştirirken deneyimlerini, düşüncelerini paylaşıyor. Bununla birlikte, daha iyi iş ve pazarlama hedeflerine ulaşmak için sizin ve markanızın Influencer Marketing’den nasıl faydalanabileceğini anlamayan pazarlama uzmanları geçmiş kampanyaları ve sonuçlarını inceleyerek yararlarını görebilmektedir. Influencer Marketing, marka bilincini artırmak, topluluğu büyütmek, kendi nüfuzunuzu geliştirmek, etkileşimi artırmak ve markaları geliştirmek için etkili bir yoldur. Influencer Marketing’in sadece ne olduğu değil, ne olmadığı konusunda da birçok yanılgı bulunmaktadır. 

Influencer Marketing, büyümekte olan bir eğilim ve strateji olmaya devam etmektedir, bunun nedeni etkili sonuçlar vermesidir. Bununla birlikte, Socialtyze CEO’su John Bohan, çoğu markanın nüfuz pazarlamacılığına doğru yaklaşmadığını söylemektedir. Çoğu kampanya merkezli markalar, çoğunlukla kısa vadeli düşünerek ve sonuç olarak satışlarda hızlı bir artış gördüklerini umarak Influencer Marketing’i anlayamamaktadır.

Şirketler, Bohan’ın çoğunlukla kişiliğinden etkilenenler seçerek “yüzeysel etki yaratıcısı tanımlaması” dediği şeyleri yapıyor. Ancak etkin ortaklıklar, markanızı zaten seven veya şirketinizle uyumlu ve bunlara veri bazlı yaratıcı rehberlik sunan toplumsal takipçiliği yapan influencerları tanımlamakla başlar. Influencer Marketing’in en heyecan verici kısmı uzun vadeli bir potansiyeldir ve markanızın kontrol edebileceği influencerlardan oluşan güçlü bir pazarlama veritabanı oluşturma fırsatıdır. CMO’lar, Influencer Marketing’i, bu fırsatlardan yararlanmak için sahip olunan varlık ve uzun vadeli ortaklık olarak görmelidir.

E-mail Listemize Kaydolun!

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart