Influencer
Seçerken
Dikkat
Etmeniz
Gerekenler

Influencer Marketing stratejisinde en önemli unsur; doğru influencerı seçmektir. Hedefe ulaşmak ve istenilen erişimin sağlanması influencerın marka ile olan uyumuna bağlıdır. Influencer seçmeden önce dikkat etmeniz gereken 3 unsur bulunmaktadır.  

1.Uygunluk 

Takipçi sayısı yüksek influencerlar erişim alanının geniş olması sebebiyle markalara cazip gelmektedir fakat önemli olan influencerın geçmişte ürettiği içeriklerin, paylaşımlarının markanızın hedef kitlesi ile ne kadar uyumlu olduğudur. Marka mesajının influencer içeriği ile ilişkili olduğundan emin olmak gerekmektedir. 

 2.Etkileşim 

Bir influencerın paylaşımının ne kadar etkileşim aldığı yapılan yorum, cevap ve postun ne kadar paylaşıldığı ile ilgilidir. Influencerın takipçileri ile olan ilişkisi markalar için önemli bir detaydır. İlişki ne kadar kuvvetli ise, markalı içerik paylaşımları da o kadar tavsiye niteliğinde görülür ve reklam olarak algılanmaz. 

 3.Özgünlük 

Influencer Marketing’in temeli güvendir. Influencerın güvenilir olması, kanaat önderi konumunda görülmesi önemlidir. Dedikleri önemsenmeyen bir influencer ile çalışmak, markaya bir katı sağlamaz. Takipçilerin markalı içerikleri reklam olarak görmemesi gerekmektedir. Reklam olarak algılan içerikler tepki çekmektedir.  Bu noktada önemli olan ise influencerın içeriği kendi yaratıcılığı ile birleştirmesi ve o şekilde sunmasıdır.

E-mail Listemize Kaydolun!

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart