Influencer’lar
ile Çalışmak

Bir Influencer Marketing kampanyası başlatmak için bir takım koşulları yerine getirmiş olmanız gerekiyor.

 Öncelikle bir Influencer ile çalışmak ve Influencer Marketing kampanyası yürütmek için çeşitli şeyler yapmanız lazım. 

Araştırmalarınızı yapın. Unutmayın ki Influencer’ların zamanları kısıtlıdır. E-postasındaki onlarca maili okuyan bir Influencer’a attığınız mailde, araştırmanızı yapmadan, kitlesi ile ürününüzün uyumu var mı gibi sorular yöneltirseniz; Influencer’ın vaktini çalmış olursunuz. Hem Influencer’dan geri dönüş alamazsınız, hem de başka bir zaman ulaşmaya çalıştığınızda da isminizi hatırlar. 

Bunun yerine önceden detaylı bir şekilde araştırmanızı yapmalısınız. Sonrasında ise direkt olarak işle gidip, sizle şu ürünümüz üzerinden çalışmak istiyoruz şeklinde mail atabilirsiniz. Böylece hem Influencer’ın vaktini almayacaksınız, hem de geri dönüş alacaksınız. 

Influencer’lar ile gerçekçi ilişkiler kurun. Samimi olun, arkadaş olun. Böylece bir proje başlatacağınız zaman elinizde direkt olarak ulaşabileceğiniz Influencer’lar olur. Onlara kurduğunuz ilişkiler sayesinde güvenebilirsiniz. Fenomen pazarlama kampanyanızı en doğru şekilde gerçekleştireceklerdir. Çünkü sizle olan muhabbeti iyi ve siz ona arkadaş olarak davranıyorsunuz. Bu iyi niyet karşısında Influencer’da elinden geleni yapacak ve kampanya başarlı olacaktır. 

Fikirlere açık olun. Sadece kendi ürettiğiniz içeriği Influencer’a dayatarak, bu içeriği üretmesini söylemeyin. Influencer’dan gelecek fikirleri dinleyin ve ona göre, Influencer ile birlikte içerik oluşturun. Çünkü Influencer kendi kitlesini tanıyor ve götürdüğünüz ürünü en iyi şekilde kitlesine ancak onun ürettiği içerik ile tanıtabilirsiniz. Eğer içeriğe tamamen el koyarsanız, izleyiciler bu içeriği samimi bulmayacaklar ve tepki vereceklerdir. Geri dönüş alamayacak, kampanyanızda başarısızlığa uğrayacaktır. Ayrıca Influencer’da zarar görecektir. Kitlesi ona tepki gösterecek, bazıları takipten çıkacaktır. 

Ve direkt olarak ucuz iş yaptırmak için uğraşmayın. Daha ilk işinizde bir Influencer’dan iyilik istemeyin yada ucuz çalışmaya çalışmayın. Influencer’ın değer ne ise o ücret üzerinden çalışın. Bütçenizi buna göre ayarlayın. Ucuz çalışmak yada iyilik istemek belki ilk işiniz için olacaktır ancak sonrasında Influencer size geri dönüş yapmayacaktır. Ayrıca yapacağınız çalışmaya da yeteri kadar özen göstermeyecektir.

E-mail Listemize Kaydolun!

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart