Instagram’a Alışveriş Özelliği Ekleniyor

03 / 11 / 2016

Instagram’da bir çok marka, butik veya kişisel kullanıcılar ürün satışı yapıyorlar. Ayrıca bir çok marka da Influence Marketing çalışmaları ile hem Instagram hesaplarını güçlendirirken hem de markalarını tanıtıyorlar. 

Instagram, bu markaların ve ürün satışlarının artışını göz önüne almış olacak ki yeni bir özelliği blog sayfasında duyurdu.

İlk başta belli markalar tarafından kullanılabilecek olan özellik, önümüzdeki hafta iOS uygulanmasına eklenmiş olacak. Resimlerin sağ alt köşesinde çıkacak tap to view yazısı ile ürünün adı ve fiyatı öğrenilebilecek. Shop Now seçeneği ile de kullanıcılar uygulamadan çıkmadan ürünleri satın alabilecek. 

Kullanıcıların isterlerse beğendikleri ürünü arşivleyip, daha sonrada satın almalarına imkan sağlayan uygulama, bir çok büyük marka veya küçük şirketlere oldukça kolaylık sağlayacak. 

Şimdilik sadece Amerika’da ve 20 kadar marka ile uygulanacak olan sistem, platform tarafından tüm dünyaya yayılmak isteniyor. 

Uygulama iyi ilerlerse ve dünya çapında geniş bir ağa yayılırsa, Instagram influencer’larının değeri daha da artacaktır.TOP