INSTAGRAM
FENOMENİ OLMAK
İÇİN 5 İPUCU!

Dijital pazarlamanın hızla gelişmesi yeni bir iş kolunu doğurdu: fenomen olmak! Fenomen yani influencer olduğunuzda popüler olabilir ve bir de üstüne para kazanabilirsiniz! Instagram fenomeni olmak isteyenler aşağıdaki maddeleri düzenli olarak uygularsa, başarıya ulaşması daha kısa bir zaman alacaktır.

  1. Bir niş sahibi olun. 

Fenomen olabilmenin en önemli kuralı kendine özgü olmak ve kendi alanını yaratmaktır.  Kim Kardashian West olmayı denemeyin, kendiniz olmayı deneyin. Gerçekten tutkulu olduğunuz bir konuya odaklanın ve bununla ilgilenen kişilere ulaşın. Unutmayın, niş içerikler üreten influencer’ların takipçileriyle daha güçlü bir bağlantısı vardır. 

  1. İş birliği yapın. 

Uzmanlık alanınızdaki diğer influencer’ları bulun ve birbirinizin içeriğini düzenli olarak tanıtın. Güçleri birleştirin ve birlikte içerik oluşturun, böylece her bir diğer kullanıcının kitlesine tanıtılırsınız ve hızlıca takipçileriniz artmaya başlar. Örneğin Instagram fenomenlerinin takipçilerine Story’de bir başka influencer’ı takip etmek için seslenmesi bir tesadüf değil, stratejinin bir parçası. 

  1. Sizi parlatacak bir ses bulun. 

Bir hikâye anlatın ve hikayenize muhalif ya da ortak olacak birini bulun. Böylece farklı bir şekilde anlatıp ilgi uyandırabilirsiniz. Bunu yapmak için birçok yöntem var. Bir başka fenomenle ikircikli bir ilişki yaratmak, çatışma yaratmak, sahte bir rekabet yaratmak ya da farklı bir bakış açısıyla mizahınızı görünür kılacağınız araçlar yaratmak. Sizin için çalışan, dikkat çekmenize ve unutulmaz olmanıza yardımcı olacak bir ses bulun. 

  1. Gündemi takip edin.

Her zaman bir trend vardır. Gündemde olan ne varsa uygulayın. İnfluencer’ların trende doğru gidiş eğilimi vardır, bu yüzden ona katkıda bulunduğunuzdan emin olun. Örneğin Simge Barankoğlu’nun ‘Korktun mu?’ çıkışı başarı yakalayınca, birçok fenomen bu konu üzerine içerik üretti hatta iş birliği yaptı. Unutmayın, bir trende katkıda bulunmak, paylaşımlarınızı daha görünür hale getirir. 

  1. Etkileşime önem verin.

Instagram’ın teknik yönünü mutlaka hesaba katın. Doğru hashtag kullanımı, ilgili paylaşımları beğenme, düzenli paylaşım yapmak, etkileyici efektler kullanmak, pazar günleri yoğun paylaşım yapmaya özen göstermek gibi sizi görünür kılacak teknik detayları düzenli olarak uygulayın.

E-mail Listemize Kaydolun!

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart