Instamom’lar
Anne Bebek
Kategorisindeki
Markaların İlk Tercihi

Instamom’lar Anne Bebek Markalarının İlk Tercihi! 

Baby&mom influencer kategorisi, sosyal medya platformlarında bazı annelerin kendi deneyimlerini aktarma amacıyla yola çıkmaları ve takipçi sayılarının beklenmedik bir şekilde artış göstermesiyle hayatlarımıza girmiş bulundu. Instagram’ın anne ınfluencer’ların en çok kullandığı platform olması, ‘Instamom’ olarak da bilinmelerine vesile oldu. 

Instamom’lar, anne – bebek kategorisinde hizmet veren markaların, hedef kitlesine doğru personalar aracılığıyla ulaşabilmek için çalıştıkları en güvenilir ınfluencer’lar oldular. 

Daha hamileyken yaptıkları alışverişten yaşadıkları sağlık problemlerine kadar tüm tecrübelerini aktarmaya başlayan Instamom’lar, bebeklerinin dünyaya gelmesiyle ürün deneyimi aktarımları yaparak, anne takipçilere karşı bir nevi kılavuzluk görevini üstlendiler ve kısa sürede anne olma yolunda yürüyen, anne olan ve hatta sadece bebekleri sevdiği için hesabı takibe alan kişilerden oluşan ciddi bir kitleye sahip oldular. 

 Instamom’lar kadınlara güven veriyor!

Influencer marketing çalışmalarında influencerlar arasında en çok güven duyulan kategorilerinden biri olan Instamom’lar, markaların başarı grafiğini hızla yükseltiyor. Annelerin, markaların konvansiyonel standart reklamlarından ziyade doğrudan deneyim edinip bunu direkt olarak paylaşan annelere güven duyması kaçınılmaz bir sonuç. Bebek yetiştirmek gibi hassas bir konuda, annelerin başka annelerle dayanışma içerisinde olması, tavsiye alması, yönlendirilmeye ihtiyaç duyması oldukça doğal çünkü ‘bir bebek yetiştirmek’ tekrar edilemez, yanlış bir şey yapıldığında geri alınamaz ve ciddi sorunlara yol açabilir.

Instamom’ların, anne influencer’ların akşamları yaptıkları pratik yemeklerden, bebek maması, bezi, kıyafeti için hangi markaları ne sebeple tercih ettiklerine kadar her deneyim paylaşımı bir kılavuzluk görevi görüyor ve takipçilere satın alma kararında bulunurken bir seçenek yaratıyor. Güven üzerine inşa edilen anne-bebek kategorisindeki influencerlar bu sebeple markaların iletişim çalışmalarında önemli bir rol oynuyor.

E-mail Listemize Kaydolun!

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart