İyi Bir
Influencer
Marketing
İçeriği
Oluşturmak

Influencer’lar, sözlerine güvenilir ve dürüst kişiler olarak bilinirler. Kitleleri Influencer’ları bu yüzden takip eder. Influencer’ların bu etkisini en iyi şekilde kullanabilmek ve geri dönüşü en yüksekte tutmak için üretilecek içeriğin oldukça iyi olması gerekmekte. 

 Her şeyden önce bir Influencer’ın kaleminden çıkan gerçek bir hikaye, marka tarafından beslenmiş bir hikayeden iyidir. Influencer’ların hikayeleri kendilerinin şekillendirmeleri, markaların onlar için hazırlamamaları gerekir. 

 Influencer’ların kitlelerinin ne istediklerini bilmeleri gerekli. Harika bir başlık ile birlikte, içeriği tanıtmalı ve hedef kitleyi etkilemelidir. Clickbait’den bahsetmiyoruz, hem SEO’ya uygun bir başlıktan hem de insanları harekete getirecek bir başlık bir gönderi için oldukça önemli. Ayrıca başlıkta kampanya adının yada marka adının geçmesi için de Influencer zorlanmamalı. Marka isimleri, ticari isimler, adlandırma kuralları Influencer gönderileri için değildir. 

 Influencer’ın olduğu büyük bir görsel ve başlık ile birlikte kitlenin dikkatinin çekilmesi, iyi bir influencer içeriği için önemlidir. Bu tarz bir görsel direkt olarak kitleyi harekete geçirebilecek ve etkileşimi arttıracaktır. 

 Ürün, marka içeriğin önüne geçmemelidir. İçeriğin içerisinde kitlelere sunulmalıdır. Böylece insanlar içeriğe direkt olarak tepki vermek yerine, içeriğin devamını da merak edecekler ve tanıtılan ürün hakkında da akıllarında fikir oluşacaktır.Hatta içeriğin organik olarak dağılmasında da etkisi olacaktır. 

İçeriklerin özgün, ulaşılan kitleyi tamamen reklama boğmayan, Influencer’ın içten gelen bir şekilde anlattığı ve kitlenin bu ürüne güvenebileceği şekilde olması önemlidir. Böylece bir Influencer Marketing kampanyasından en iyi şekilde geri dönüş alınır.

E-mail Listemize Kaydolun!

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart