Kitlenizi
Sosyal
Medyada
Nasıl
Genişletirsiniz?

Doğru yapıldığı taktirde, sosyal medyada geniş bir kitleye ulaşmanın etkili yöntemleri vardır. Alıcıları etkilemek gerekli. Bir ürün alırken artık kullanıcılar sosyal medyadan etkilenerek kararlarını veriyorlar. Şeffaf olmak önemli. Alıcı ve Influencer dinamiği gelişti. Artık kullanıcılar, markanız, ürünleriniz, başkalarının sizin markanız hakkında ne düşündüğüne kadar her şeyi bulabilirler. Bu nedenle satın alma kararlarını etkileyebilmek için, sizi bulabilecekleri tüm platformlarda, kendinizi mümkün olduğunca en iyi şekilde resmetmelisiniz. Nereye gitmek istediğinizi bilmiyorsanız, hani rotayı alacağınızı söyleyemeyiz. Potansiyel müşteriler üretmek, daha geniş bir bölgeye ulaşmak, bir düşünce lideri olarak görünmek gibi olası hedefleriniz olabilir.

 Hedefinizi belirledikten sonra kitlenizi düşünmelisiniz. Kitleniz kim?

Düşünen liderlerin çoğu içeriklerini tekrarlarlar. Ancak bunu yapmak için öncelikle geniş bir içerik kütüphanesine ihtiyacınız var. Takipçilerinizin bir içeriği 50 kez görme ihtimali nedir? Kimse sizi sürekli izlemiyor, sosyal medya geçici bir platform. Bir TV reklamı gibi, aynı reklam farklı kanallarda farklı zamanlarda oynar. Bunu sosyal medya üzerinde de yapabilirsiniz. Bir blog yazısını farklı zaman dilimlerinde tekrar tekrar yayınlayabilirsiniz.

Influencer’lar itibarınızı, kitle ile aranızda olan güveni ve bilinirliğiniz arttıracaktır. Ayrıca kullanıcıların araştırmalarında sürekli olarak referans alabilecekleri bir içerik olacaktır. Ayrıca analistler de alanınızda tanınmanıza yardımcı olacaktır. 

Ayrıca tüm sosyal medyalarda olmanız gerekmez. İşletmeniz için görselliğin bir önemi yoksa neden bir Instagram hesabınız olmalı? Evet büyük bir platform fakat sizin endüstriniz için değil. Bunun yerine sizin endüstrinize uygun platformlarda çaba göstermek, daha uygun olacaktır. Rakiplerinizin çabalarını ve hangi platformları kullandıklarını değerlenmeyi ihmal etmeyin.

E-mail Listemize Kaydolun!

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart