Micro
Influencer
Kampanyaları
Yürütmek

Ürününüz yada markanız için daha fazla kullanıcıya ulaşmak için her zaman farklı yollar denemelisiniz. Son yıllarda ise Influencer Marketing, tüm markalar için güvenilir müşteriler kazanma stratejisi haline geldi. 

Influencer Marketing’e girerken bazı şeyleri bilmeniz gerekmektedir. Örneğin Influencer’ların farklı kategorileri bulunmaktadır. Ünlüler, bir milyonu aşkın takipçiye sahip sosyal medya fenomenleri, takipçi sayıları 10.000 ile 100.000 arasında değişen micro influencer’lar… 

Micro influencer’ların takipçi sayıları azdır. Herhangi bir sosyal platformda etkili olabilirler. YouTube, Instagram, blog vb. Takipçi sayıları az olsa da, takipçileri micro influencer’lara sadıktırlar. 

Micro influencer’lar, milyonlarca takipçiye sahip sosyal medya fenomenlerinden yada ünlülerden çok daha yüksek oranda etkileşime sahiptirler. 

Micro influencer’lar ile çalıştığınızda erişimleriniz, ünlüler ile çalışmanızdan çok daha az olacaktır. Ancak etkileşim oranınız her zaman daha yüksek ve doğru kitleye ulaşmış olacaksınız. Micro influencer’ların kitleleri bellidir ve markanız için uygun ise size yüksek oranda yatırım getirisi kazandırır. Ayrıca bir ünlü ile çalışacağınız bütçe ile 50 farklı micro influencer ile çalışabilirsiniz. Kitleleri ürününüze, markanıza uygun 50 influencer ile çalışmak, çok farklı ilgi odakları olan bir kitleye sahip olan ünlü ile çalışmaktan çok daha fazla geri dönüş getirecektir. 

Hedef kitlenizi belirlemeli ve bu kitlenin daha çok hangi sosyal medya platformunu kullandığını araştırmalı ve o platforma yönelmelisiniz. 

Doğru Micro influencer’ı bulmak oldukça önemlidir. Influencer’ların içeriklerine, kitlelerine bakmalı ve analiz etmelisiniz. Örneğin bir moda markasına sahipseniz, Instagram’daki moda influencer’ları sizin için en iyi tercih olacaktır. 

Birden fazla micro influencer ile çalışın. Kitleleri benzer onlarca micro influencer ile çalışarak markanızın bilinirliğini bir anda arttırabilir ve yüksek seviyede etkileşim alabilirsiniz. 

Influencer’ların içeriklerine minimum düzeyde müdahale edin. Micro influencer’ların kitleleri öncelikle aileleri, dostları sonrasında ise diğer kişiler olarak devam eder. Bu yüzden micro influencer’lar kitlelerini çok iyi tanırlar ve onların ne istediklerini bilirler.

E-mail Listemize Kaydolun!

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart