Micro-
Influencerlar
Maliyetleri
Nasıl Azaltıyor?

Performansınızı artırmak için bir Influencer Marketing kampanyası hazırlamayı planlıyorsunuz. Tek sorun, işletmenizin kampanyanın maliyetini karşılayabileceğinden emin olmamak. 

Neyse ki, Influencer Marketing’i çok daha uygun maliyetli bir çözüm sağlayabilecek micro influencerlar vardır. Küçük izlenimlerine rağmen, bu micro influencerların insanların görüşleri ve satın alma kararlarında önemli etkisi var. 

 Mikro-Influencerlar Maliyetleri Nasıl Azaltıyor?

Mikro influencerlar ile düzenli etkileyenler arasındaki en belirgin fark mikro influencerların daha küçük bir izleyici kitlesine sahip olmasıdır. Bu, sponsorlu yayınlar ve promosyonlu içerikler için çok daha az ücret aldığı anlamına gelir. 

Tek bir ünlü influencer maliyetine karşılık yaklaşık 5-10 mikro etkide bulunan bir topluluk inşa edebilirsiniz. Her biri, ürünlerinizi etkili bir şekilde tanıtmanıza yardımcı olmak ve kitlenizin kampanyanız için daha iyi sonuçlar elde etmesine yardımcı olmak için paylaşımlar yapacaktır. 

 Kampanyanız için Doğru Mikro Etkilenenleri Nasıl Bulunur?

 Mikro-influencerla çalışırken onları dikkatlice seçmeniz gerekir. Seçiminiz kampanyanızın etkililiğini önemli ölçüde etkileyebilir. Mikro influencerları seçerken hatırlamanız gereken birkaç nokta:

Öncelikle Alaka Odaklılık – Uygunluk, birlikte çalışmak için bir mikro influencer seçerken göz önüne alınması gereken en önemli faktördür. Kitle daha küçük olduğu için, alakalı bir kitleyle etkileşime girerek kampanyanızın en fazla etkene sahip olması gerekir. Dikkatle, ilgili hedef nişinde sesli mikro influencerlar seçin. 

Mikro-influencerlar ile çalışmayı planlıyorsanız, bunlar dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan bazılarıdır. Ve daha yararlı bazı ipuçları ve gerçekler öğrenmek isterseniz, aşağıdaki mikro etkide kullanıcılarla ilgili gifografiyi kontrol ettiğinizden emin olun.

E-mail Listemize Kaydolun!

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart