Micro
Influencer’lar
Markalar İçin
Yüksek ROI
Getiriyor

Son bir kaç yıldır sosyal medyanın genişlemesi markalara, tüketicilerle daha önce hiç olmamış bir şekilde doğrudan iletişime geçme şansı sağlamıştır. Micro Influencer ‘lar markaların kitleleri ile iletişime geçmelerini sağlıyor. 

Sosyal platformlar; ürün duyuruları, müşteri hizmetleri gibi konularda kullanılır hale geldi. Ancak bu kullanım arasında en önemlisi reklamcılık ve pazarlama oldu. Markalar reklam için harcayacakları parayı, tüketicilerin en çok ilgilendikleri yerlerde harcamak isterler. Sosyal medya, bunun harcamalar için oldukça uygun bir platformdur. 

Sosyal medya kullanıcıları, uyandıktan sonra neredeyse her saat başı profillerini kontrol ediyorlar. Bu nedenle markalar stratejiyi kolay görüyorlar. Milyonlarca takipçili mega ünlüler ile çalışıp, marka hakkında içerik yayınlamaları için ödeme yapmak. 

Strateji doğru ve iyi duruyor değil mi? Yanlış. Mega ünlülerin reklamlarda kullanılması, bir çok kampanya için doğru değildir. Takipçi sayıları göz kamaştırabilir. Ancak Influencer Marketing kampanyaları için takipçi sayılarına bakarak Influencer seçmek yanlıştır. Top Influencer’ların kitleleri güvenilir ve ölçümlenebilir değildir. Bunlar yerine kitlelerini yönetebilen, kendi topluluklarında nüfuz sahibi olan Micro Influencer’lar, Influencer Marketing kampanyanızı başarıya taşıyacaklardır. 

Takipçi sayılarına bakarak her ne kadar Top Influencer’ların yüksek etkileşim getireceğini düşünseniz de, bu tamamen yanlış bir düşüncedir. Toplam takipçi sayısı arttıkça, etkileşim sayısı düşmektedir. 1000-10000 arasında takipçiye sahip bir Instagram Influencer’ının %4 gibi bir etkileşim oranı varken, 10 milyonu aşan takipçi sayısına sahip bir Influencer’ın etkileşim oranı %1.6’ya kadar düşüyor. 

Tabi Micro Influencer ile çalışırken, Top Influencer’lardan alınan erişim alınamaz, ancak etkileşim çok daha yüksektir. Bu yüzden 10000-100000 arası Micro Influencer’lar hem erişim, hem etkileşim arasından en iyi Influencer’lardır. 

Influencer Marketing’e ayırdığınız bütçenin tam karşılığını, markanıza uygun doğru Influencer’lar ile çalışarak alabilirsiniz. Micro Influencer’ların ROI oranları oldukça yüksektir.

E-mail Listemize Kaydolun!

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart