Mobil Oyun
Sektörü ve
Influencer
Marketing

Mobil oyunlar son zamanlarda iyice gelişti ve neredeyse bilgisayar oyunları kadar harika olmaya başladılar. Peki bu oyunlar yüz binlerce, milyonlarca indirmeye nasıl ulaştılar? 

Cevabı hepimiz biliyoruz aslında: Influencer Marketing! 

Oyun stüdyoları, basit ancak güçlü adımlarla, daha çok kullanıcı çekmek, geliri artırmak, daha fazla müşteri elde etmek ve güçlü bir marka oluşturmak için fenomen pazarlama yani Influencer Marketing’i kullanmakta. 

Etkiyi ölçmek için belirlenmiş herhangi bir kural bulunmamakta. Influencer’ların müşterileriniz üzerindeki etkisini ölçmek tam mümkün olmayabilir, ancak etkileyici pazarlama kullanmak müşteri elde etmekte en ideal yol.

En iyi sonuca ulaşmak için, ideal müşterilerinizi bilen ve ideal müşterilerinize ulaşabilecek Influencer’ları bilen ve kullanan Influencer Marketing uzmanlarına ihtiyacınız olabilir. CC Media House, markaların hedef kitlelerine en uygun Influencer’lar ile çalışarak, markalar için en başarılı Influencer Marketing kampanyaları gerçekleştirir. 

Fikriniz, içeriğiniz yada ürününüz yardım edici yada çekici ise, Influencer’lar bunu paylaşmak isteyecektir. Neden mi? Çünkü Influencer’lar kitleleri ile paylaşmak için bu tür bilgileri ve içerikleri arıyorlar. 

Influencer’lar ile çalışmak, markanızın bilinirliğini, müşterilerinizi, etkileşimlerinizi arttırmak için harekete geçin ve Influencer’lar ile etkileşimde bulunun. Influencer Marketing ile ilgili sert gerçekten biri de Influencer’lar ile iletişim kurmaya yeterince zaman ayırılmamasıdır. 

Influencer’lara öncelik vermenin kritik nedeni de budur. Öncelik vermek bilinçli kararlar verilmesine ve Influencer’lara etkileşime girilmesine yardımcı olur.Aynı zaman da Influencer’lar da oldukça meşgullerdir. Hem hayatları ile hem de hayranlarına içerik oluşturma ile uğraşırken oldukça yoğun bir tempoda günlerini geçiriyorlar. 

Özetle başarılı Influencer Marketing kampanyaları için, hedef kitlenizi belirlemeli, kitlenize uygun Influencer’ları bir çok farklı kritere göre arayarak bulmalı, en doğru Influencer’ları seçmeli, onlarla iletişimi yüksek tutmalı ve içeriğinizi ilgi çekici oluşturmalısınız. 

Bunlar için uzmanlardan da yardım alabilirsiniz. Böylece Influencer Marketing kampanyanızından en etkili sonuçları alırsınız. CC Media olarak bir çok farklı başarılı Influencer Marketing kampanyası gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Sizde başarılı ve etkili sonuçlar getiren Influencer Marketing kampanyaları için bize ulaşabilirsiniz.

E-mail Listemize Kaydolun!

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart