Neden
Influencer
Marketing?

Markalar, Influencer Marketing’de yatırım getirisi konusunda uzunca bir süre spekülasyon yapmaktadır. Sonuçta, ürününüzle ilgili Instagram’da birkaç yüz bin takipçisi olan bir influencera sahip olmaktan ne kadar gelir elde edebilirsiniz? E-ticaret şirketlerinin dünyasında, özellikle moda ve güzellik ürünlerinin satışını yapan markaların kullandığı Influencer Marketing, kendini hedef kitleye ve ciddi iş sonuçlarına ulaşmanın en iyi yollarından biri olarak hızla kanıtlıyor. Influencer Marketing, hedef kitleye ulaşma anlamına gelir. Influencer Marketing’in en temel, ancak sıklıkla unutulan unsuru: influencerların yarattığı etkilerin sadece maruz kalma sonucu oluşturan satış değil, hedef kitleye uygun bir maruz kalma sonucu satış gerçekleşir. Herhangi bir pazarlamanın amacı her zaman sadece daha fazla insana değil, doğru kişilere nasıl ulaşılacağı olmalıdır. Bununla birlikte, Influencer Marketing de oldukça yenidir.

Curve Control adlı markanın ortaklaşa çalıştığı en büyük etkilenenlerden biri Instagram’daki @jessicakillings’tir. Influencer, 1,6 milyon takipçisi ile kitlesine ürünü kullanmanın getirdiği avantajları paylaşıyor. “Bence tüketici için belirli bir sorunu çözen ürünler her zaman iyi iş çıkarıyor ve Curve Control, birçok sorunu kesinlikle saptamıştır. Aslında, geçmişte benzer ürünleri satın aldım ve hiçbiri bunun gibi güvenli bir destek vermedi. Bu yüzden, markayı sosyal medyada desteklemeye karar verdim ve bu da Influencer Marketing pazarlamasını doğru yapmanın anahtarı olarak görülmektedir. Kişisel olarak inanmadığınız bir ürünü asla onaylamak istemiyoruz.”dedi Killings. Her geçen gün influencerlarla çalışan şirketler artıyor ve etkili bir strateji olduğunu kanıtlıyorlar. Influencer Marketing güvenilirlik ile birlikte gelmektedir. 

 Influencer Marketing, markaya ölçülmesi zor olan diğer unsuru, bir influencer ile çalışmanın getirdiği güvenilirlik ve güveni sunmaktadır. Tabii ki seçici olmanız ve ürünlerinizle uyumlu güçlü bir kişisel marka sahibi influencerları seçmeniz önemlidir. Doğru bir influencer sahibi ile takım çalışması, “satın almaya değer” olduğunu söyleyerek yerleşmiş bir sese sahip birisini elde ettiğiniz anlamına gelir. Bu, tek başına bir ünlünün modern günümüzün mikro versiyonudur. İnsan doğası gereği, sevdiğimiz ve takip ettiğimiz insanlara dikkat ederiz. Killings, “Influencer Marketing’in, markalar için çok etkili olduğu ortaya çıktı; çünkü sosyal medyadaki kişilikler, takipçileriyle daha önemli ilişkilere sahip olma eğilimindeydi. Bu bir topluluk değil, reklam panosu değil. Instagram özellikle büyük şirketlerin reklam yapması için tamamen yeni ve daha ucuz bir yol açtı-ve kendimizi tanıtmak için etkileyici olarak yeni bir platform yarattı “dedi. Dolayısıyla, bir marka olarak, önceden belirlenmiş bir influencer ile çalışırken (ve bunu yapmak için büyük parayı boşa harcamışken) reklam alanını satın almanızın gerekmediğini unutmamalısınız.

E-mail Listemize Kaydolun!

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart