Oyun Sektöründe
Muhteşem Bir Son
Çeyrek Bekliyor

Ekim – Kasım – Aralık ayları, biz oyuncular için bir bakıma “Bermuda Oyun Üçgeni” olmuştur. Fakat bu üçgende, uçaklar değil, cüzdanlarımızdaki paralar ve takvimizdeki günler kaybolmakta! 2018’in son çeyreği de bundan farklı olmayacak. 

Ekim’in başında Forza Horizon 4 ve Assassin’s Creed Odyssey ile sırasıyla Birleşik Krallık ve Antik Yunan’a yolculuk yaptık fakat yıl sonuna kadar önümüzde daha bir sürü oyun var. Black Ops 4, 12 Ekim’de piyasaya sürülecek ve bizi Fortnite ve PUBG’nın domine ettiği battle royale türüne bir de Call of Duty bakış açısıyla bırakacakken, ay sonuna konsollarımıza konuk olacak Rockstar’ın merakla beklenen oyunu Red Dead Redemption 2, bizi Vahşi Batı’da çamur ve barutla dolu bir yolculuğa çıkaracak. 

Kasım ayı ise 13’ünde Hitman 2 ile Ajan 47’nin suikast listesine eklenecek. 20 ve 26 Kasım’da sırasıyla Battlefield V ve Fallout 76 piyasaya sürüldüğünde de önce İkinci Dünya Savaşı’nı tekrar yaşayacağız, sonra da Üçüncü Dünya Savaşı sonrası mahvolmuş çorak toprakları bir kez daha ziyaret edeceğiz. 

Aralık ayına geldiğimizde ise karşımızda bir önceki aylardaki oyun bombardımanından siper almaya çalışan bir oyun dünyası bizleri karşılayacak. Bu ayki menümüz her ne kadar çok kalabalık olmasa da 4 Aralık’ta elimize geçecek Just Cause 4 ile önce kelime oyunu yapacağız, sonra da etrafı birbirine katacağız. 

2018’in sonu, görebildiğimiz oyunların sonu demek olmayacak zira 2019 Şubat ayında tarihin gördüğü en büyük oyun dağıtımcısı battle royale’i ile 22 Şubat’ta karşılaşacağız,. Gerçekten, Days Gone, Anthem ve Metro Exodus’un aynı günde yayınlanması da ne demek? Çıldırmış olmalısınız! Bunlardan birinin çıkış tarihi ertelenecek değil mi? Yani, ertelenmesi gerekiyor! Neyse artık, bu da başka bir yazının konusu olsun.  – Utku Çakır

E-mail Listemize Kaydolun!

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart