Pazarlama
Kampanyalarında
Influencerların
Rolü

Dijital Pazarlama, dünyadaki en rekabetçi alanlardan biri haline geldi. Başarı yolunda hızlı bir adım atmakla kalmayıp aynı zamanda işletmelerin kendine özgü fırsatlar sunarak müşterilerinin genişlemesini sağlamaktadır. Potansiyel alıcılara gittikçe daha fazla ziyaretçiyi yönlendiren dijital pazarlama, birçok işletmenin kendileri adına onları etkileyen ve bunları kiralayan markalara dokunan influencerları yarattı. Bu teknik, tamamen yeni bir resim olan dijital pazarlamayı pekiştirdi. Influencerların dijital pazarlama kampanyalarını nasıl geliştirdiklerini anlatacağız.

Influencer Marketing, influencerların günümüzde sosyal medyada veya YouTube kanallarında binlerce takipçileri bulunmaktadır.  Bir ankete göre, insanların yaklaşık %49’u görüşlerini, herhangi bir ürünü satın almayı planladıklarında, her zaman bir influencera söyleyerek görüşlerini dile getirmektedirler. Başarılı olmak için ürününüz için bir influencer ile çalışmalısınız. Influencer Marketing tekniklerini kullanmak, geleneksel olarak yüzlerce kez önce reklam edilmiş olsa bile ürününüze farklı bir bakış yaratmaktadır. Influencer Marketing’i gerçekleştirilebilecek bir diğer faktör de inanılırlıktır. İnsanlar genelde duyularını çeken birini gördüklerinde markalara olumlu tepkiler gösterirler.

Yüksek Yatırım Getirisi: Web sitesi sahipleri, birincil pazarlama stratejisi olarak Influencer Marketing’i kabul ettikten sonra, ROI olarak şaşırtıcı rakamlar elde ediyorlar. Birçok finansal bloga göre, dijital pazarlama eğilimi ve uygulamaları bugüne kadar kullanılan diğer tekniklerden% 11 daha fazla ROI sağlıyor. İstatistikleri kontrol ederseniz, raporda, şirketin, işten çıkaranın işe alınması ve bakımı için harcadıkları her 1 $ için 6,50 $ alacağı belirtildi. Dijital pazarlamanın bu muhteşem cephesine karşı maliyetli olduğuna dair yanlış bir düşünce inşa edilmiştir. Birçoğunun bilgisi için, ürününüzü verimli ve düşük maliyetli bir şekilde para kazanmak için gidebileceğiniz daha ucuz yollardan biridir.Yıllardır yapmış olduğunuz pazarlama kampanyanıza çok değer katmaktadır. 

Yüksek Kaliteli Taleplerin Üretimi: Aklınızda bulunduğunuz teklifleri izlemeye yönlendiren bir plan hazırladıktan sonra anında dönüşüm sağlayabilen bir influencerın aklında birkaç fikir bulunur. Herhangi bir dijital ürünün tanıtımı için görevlendirilmiş bir etki yaratıcısı olarak işe alınmak, onu çevreleriniz arasında viral hale getireceğiniz anlamına gelir. Bunun karşılığında, ürünün sitesine iki önemli fayda sağlayacaktır. İlki, ürünün satış sayfası, google sıralaması için güçlü bir kriter olan organik arama ile selef olacak. İkincisi, etki alanındaki arkadaşları ona katılmaya ve yüksek kaliteli ve potansiyel yol açacak aynı ürüne pozitif olarak tweet çekecek. Ayrıca seçtiğiniz etki unsurunun, ürünün yapıldığı alana ait olduğundan emin olun. Bu durum pazarlama kampanyasının yararlılığını artıracaktır.

E-mail Listemize Kaydolun!

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart