Snackable
Videolar
Üretmek
İçin İpuçları

Snackable videlolar olarak da adlandırılan kısa metrajlı videoların popülerliği son bir yılda Influencer’lar ile iyice artmış durumda.  Hızlı, ilgi çekici ve lezzetli olan bu videolar, kullanıcıların dikkatini oldukça çekiyor ve bu videoları oldukça seviyorlar.

Gıda markaları da bu oldukça geniş bir kitle tarafından tüketilen snackable videolardan yararlanıyorlar. 

Influencer’lardan çoğu insanın birleştirmeyi düşünmediği benzersiz maddelerle, tekniklerle, yenilikçi bir şekilde tarif oluşturmasını istemek snackable videolardan yararlanmanın ilk adımıdır. 

Inflencer’ları mutfakta sınırlamayın. Onlara çekim ortamını analiz etmeleri için izin verin ve onlara farklı yerlerde çekim yapabilme imkanları sunun. Videonun sadece mutfakta geçmesi gerekmez, iyi snackable videolar için aydınlatma bir anahtardır. Bir yerde, içeride veya dışarıda, bol miktarda doğal ışık oldukça önemlidir. Influencer’ları ilgiç arka planlar yada yüzeyler bulmak için teşvik edebilirsiniz.

Influencer’ların videonuzda olmasını istediğiniz her şeye sahip oldukların emin olun. Malzemeleri önceden hazırlamak için, kaseleri önceden ölçmek gibi temel ipuçlarının ötesinde, kayıt işlemini basitleştirmek için ürünlerin özel kısayollarını Influencer’lar ile paylaşın. Influencer’ları üretim yerine, örneğin et kesme, bir malzemeyi belirli bir şekidle monte etmek gibi daha tenkik odaklı bir tarif hazırlamaya teşvik edin. 

Görüntüleyenler, tekniği tekrarlayabileceklerinden emin oldukları taktirde, tarifi deneme ve markanızın ürünlerini satın alma olasılıkları yükselecektir.

Influencer’lardan süreçlerin her adımını çekmelerini isteyin. Videonun tüm adımları ve özel talimatları içerdiğinden emin olun. Gereksiz çekimler sonrasında düzenlenebilir. Pişirmeden önce tüm malzemeleri ve araçları çektiğinizden emin olun. Her zaman nihai ürünü yakalayın. 

Influencer’ları yaratıcı olmaya teşvik edin, yeni perspektifler deneyin. Her öğenin veya işlemin en azın 30 saniyesini yakalayın ve düzenleme sırasında en iyi görüntüleri seçin. 

Snackable videolar genellikle 30 saniye ile bir buçuk dakika arasında değişirler. Klipleri sıralı bir biçimde düzenlemeli ve tarifi baştan sona anlatmalısınız.

Videolara küçük metinler ekleme, içerik maddelerini ve adımları açıklığa kavuşturmaya yardımcı olur. Videoların kolay takip edilmesini sağlamak için harika bir yoldur. Videonun gidişatını anlamak amacıyla seslerden çok daha etkilidir. Fırın sıcaklığı, pişirme süresi ve daha fazla talimat vermek için metin kullanın. 

Son olarak arka plana müzik eklemeyi unutmayın. Müzik snackable videoları canlandırır, eğlenceli ve enerjik bir his katar. İzleyicileri rahatsız eden vokaller olmadığından, enstrümantal müzikler oldukça güzel oluyor. Influencer’lar markanıza ve üretilen tarife uygun müzikler seçmelidirler.

E-mail Listemize Kaydolun!

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart