Türkiye’nin
En Büyük
YouTuber
Turnuvası
Gerçekleşti!

Youtuber E-spor etkinliği olarak GİST 2017 oyun fuarında gerçekleşti. 

4 – 5 Şubat tarihlerinde Gaming İstanbul fuarında dünyanın en büyük oyun firması olan Tencent’in yeni mobil (MOBA) oyunu Strike of Kings’in lansmanı ve 125.000 TL’lik ödüllü turnuvası düzenlendi.  Aynı zamanda turnuvaya Türkiye’nin en ünlü 15 YouTuber’ı katıldı. Birbirinden eğlenceli ve heyecanlı maçların gerçekleştiği turnuvada bir yandan YouTuber’lar kıyasıya mücadele ederken, bir yandan da seyirciler doyasıya eğlendiler. 4 Şubat Cumartesi günü  1.4 milyon takipçisi olan ünlü Youtuber “Oyun Portal’ın” harika sunumu ile Gaming İstanbul ana sahnesinde Youtuber’lar bir araya geldi. Binlerce kişinin izlediği maçlardan 2-0 galip ayrılan taraf; Stratera, OyunBros, PintiPanda, Yabancı Oyuncu isimlerinin bulunduğu takım oldu.

5 Şubat tarihindeki final ise Halil Söyletmez’in eğlenceli sunumu ile Tencent standında gerçekleşti. Pintipanda, Stratera, ZeoNNN, Oyun Konsolu ve Güneş Özlü gibi ünlü Youtuber’ların bulunduğu takım; Duygu Köseoğlu, Brave Oyunda, Eastergamers, Yabancı Oyuncu ve LeafLook’un bulunduğu takımı 2-0 yendi. Ünlü Youtuber’ların mücadelesini izlemek, onları sahnede görmek ve fotoğraf çekmek isteyen binlerce izleyici turnuvanın düzenlendiği ana sahneye akın etti. Youtuber’lara gösterilen yoğun ilgi mücadeleyi daha da keyifli hale getirdi.

İki gün boyunca yoğun ilgi gösterilen turnuvaya katılan ünlü YouTuber’lar ise şu şekilde; OyunPortal, Stratera, PintiPanda, Duygu Köseoğlu, Oyunbros, Selen Teksöz, Oyun Konsolu, ZeoNNN , FG Mervan, Brave Oyunda,  LeafLook, Güneş Özlü, EastergamersTV, Yabancı Oyuncu ve Theokoles.

CC Media tarafından organize edilen etkinliğe yoğun ilgi gösteren tüm oyuncu ve katılımcılara sonsuz teşekkürler.

E-mail Listemize Kaydolun!

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart