Video Pazarlama İstatistikleri

02 / 11 / 2016

Pazarlamacılar için her zaman kullanıcıların dikkatini çekmek için yeni yollar bulmak önemlidir. 

 Markalar ile müşteriler arasında güçlü bir iletişim kurmak oldukça önemli. Video pazarlama ise bu konuda geleceği olan bir strateji. Son istatistiklere göre video pazarlama stratejisi oldukça iyi çalışmakta. 

Bir açılış ekranına eklenmiş bir video geri dönüşleri %80 arttırmakta. 

YouTube raporlarına göre mobil video tüketimi her yıl %100 oranda artmakta. Mobil video içerik tüketicilerinin %92’si izledikleri videoları başkalarıyla paylaşmakta. Video içerikleri organik yaylımda oldukça önemli bir role sahip. 

Email içerisine eklemiş videolar tıklanmayı %200-300 arasında arttırıyor. 

Video içerikleri reklam etkileşimlerini %22 oranında arttırmakta. 

Kullanıcıların %62’si video izledikten sonra online olarak ürünü satın almakta.

Dijital pazarlamacıların %82’si video içeriği kullanmakta. B2B organizsyonlarının ise %96’sı pazarlama kampanyalarında video içerikleri kullanıyor ve %73’ü aldıkları ROI hakkında olumlu yorumlar yapıyor. 

Birleşik Devletler’de pazarlamacıların %65’i mobil video reklam bütçelerini arttırmayı planlarken, küçük işletmelerin %22’si önümüzdeki 12 ay içerisinde video içeriği paylaşmayı planlıyor.

Çevrimiçi video tüketicilerinin %75’i aynı en az bir reklam videosu ile etkileşimde oluyor. 

Kullanıcıların %80’i 30 gün içerisinde izledikleri reklam videolarını hatırlamakta.

Tüketicilerin %36’sı ise video reklamlarına güvenmekte. İzleyicilerin %5’i videoları 1. dakikadan sonra, %60’ı 2. dakikadan sonra izlemeyi bırakmakta. Ortalama bir kullanıcı video reklamına aylık 16 dakika harcıyor.TOP