Webrazzi E-Ticaret
2018’de Influencer
Marketing Konuştuk

Webrazzi E-ticaret 2018 konferansı, CC Media House Operasyon Direktörü Güven Çelikkaya ve sektörün öne çıkan fenomenlerinden Dora Özsoy ve İrem Çalhan’ın katılımlarıyla gerçekleşti. 

Sürekli büyüyen Türkiye e-ticaret pazarının öne çıkan isimlerinin yer aldığı Webrazzi E-Ticaret 2018 konferansına; Türkiye ve MENA bölgesinde faaliyet gösteren influencer marketing ve online video içerik alanında uzmanlaşan yeni medya firması CC Media House’un Operasyon Direktörü Güven Çelikkaya, Dora Özsoy ve İrem Çalhan katılım gösterdi. Wyndham Grand İstanbul’da düzenlenen konferansta, Ümit Öncel’in moderatörlüğünde gerçekleşen oturumda ‘‘E-ticarette influencer etkisi’’ üzerine konuşuldu. 

Güven Çelikkaya konuşmasında, influencer marketing kavramının 2017 yılında Türkiye’de tanınıp büyük markalar tarafından uygulanmaya başlandığını, kabul gören bir pazarlama uygulaması haline geldiğini ve önemli başarıların sağlandığı kampanyaları hayata geçirdiklerini aktardı. Influencer’ların e-ticaret pazarlamasına büyük ve önemli bir katkı sunduğunu ifade eden Çelikkaya, araştırmalara göre satın alma davranışını etkileyen en önemli unsurun tanıdık tavsiyesi olduğunu belirterek konuşmasını sürdürdü. 

 Influencer marketing e-ticarette 2-3 kat daha etkili! 

 Konuşmada öne çıkan çarpıcı başlıklardan biri de influencer’ların geleneksel medyadaki programlardan daha fazla izlendiği ve influencer’ların tek başına birer medya haline gelmelerinin reklam piyasası üzerindeki etkisiydi. Güven Çelikkaya, Influencer’ların takipçilerinin satın alma kanaatini değiştirme gücüne sahip olduğunu, deneyim paylaşımı ve bir tavsiye niteliğinde olduğu için reklam gibi görünmediğini ve tüketicilerde artık büyük oranda reklam körlüğü olduğunu bu sebeplerle influencer içeriklerinin, e-ticarete katkısının normal pazarlama faaliyetlerinden 2-3 kat daha etkili olduğunu söyledi.  

 Her sene düzenlenen Webrazzi buluşmaları; etkili panelleri ve keyifli konferanslarıyla sektörün geleceğine yön vermeye devam ediyor.

E-mail Listemize Kaydolun!

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart