Y kuşağına yönelmek için Twitch’e göz atın!

07 / 02 / 2020

Twitch, E-spor ve video oyunu odaklı canlı yayın platformu olarak 2011 yılında kuruldu. League Of Legends (LOL) yayınlarıyla sesini duyurunca, YouTube’daki gamer kitlesi Twitch’te yayın açmaya başladı ve kısa süre içerisinde popüler bir site haline geldi. 

 Twitch’in ziyaretçi sayısı aylık 40- 50 milyonluk tekil kullanıcıya ulaşınca, Youtube’la yarışır hale geldi. Twitch, dünyadaki en iyi gamer’lar ve muhabbeti çok sevilen gamer’ların canlı yayınları sayesinde sadık bir kullanıcı kitlesine sahip oldu. Twitch’te milyonlarca kişi haftada 20 saatten fazla vakit geçiriyor. Twitch, birçok yayıncı ve oyun meraklıları için birincil yuvadır ancak Twitch’in kategorileri oyun dışına da uzanıyor, kısa süre içerisinde izleyici kitlesinin hızla büyümesiyle farklı türde canlı yayın içeriklerini kullanıcılara sunmaya başladı.

 Twitch’in büyümesi influencer marketing faaliyetlerinin gelişimine büyük katkı sağladı. Twitch’te içerik canlı olduğu için önceden oluşturulmamış ve düzenlenmemiş olduğundan etki düzeyi daha yüksektir. Bu doğal akıştan ve katılımcı kitlelerden yararlanmak isteyen markalar, Twitch’te influencer marketing çalışmaları yapmaya başladılar. Özellikle Y kuşağı erkeklere ulaşmak isteyen reklam verenler için doğru bir platform olan Twitch’te, platformun en iyi oyuncuları, sponsorlu oyun yarışmaları, ürün yerleştirmeleri ve canlı etkinliklerle marka entegrasyonları yapılarak geniş kitlelere ulaşılıyor. Markanız için influencer marketing alanında uzmanlaşmış ajanslarla çalışarak, Twitch platformu hakkında detaylı bilgi alabilir ve etki düzeyi yüksek influencer’larla influencer marketing çalışmalarına başlayabilirsiniz.


Tagged under:

TOP